• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dsc_0050 dsc07187-kopiowanie zdjecie0866-kopiowanie dscn3362-kopiowanie

Kto jest online

1 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

31 paź

Zarybienie 2020

Author: Administrator off

Uwaga Wędkarze!

24 października 2020 roku odbyło sie zarybienie stawu w Smolcu i na Muchoborze.

Gatunki ryb jakie zostały wpuszczone to karp, lin szczupak i płoć.

Łączna masa wpuszczonych ryb to 1670 kg. Stawy zostały zarybione po równo, czyli do Smolca i na Kunickiego trafiło po 835 kg ryb.

W związku z zarybieniem Zarząd koła wprowadza całkowity zakaz zabierania z łowisk każdego gatunku ryb, który potrwa do 28 lutego 2021 roku.

Wędkowanie jest możliwe na zasadzie no kill, czyli złap i wypuść.

         

         

Więcej zdjęć z zarybienia można zobaczyć w galerii.

Dokładne ilości wpuszczonych ryb znajduja się w kategorii Zarybienia.

18 paź

Grand Prix 2020

Author: Administrator off

Ostatnie zawody w 2020 roku za nami, dlatego przyszedł czas na podsumowanie wyników ze wszystkich zawodów, czyli tak zwane Grand Prix.

Ten rok nie był łatwy jeżeli chodzi o oragnizację imprez sportowych. Pandemia, której się nikt z nas nie spodziewał miała duży wpływ na nasze hobby jakim jest wędkarstwo. Kiedy szykowaliśmy sprzęt do rozpoczęcią nowego sezonu okazało się, że przez wprowadzone obostrzenia konieczne jest odwołanie zawodów i tak naprawdę nie było wiadomo kiedy i czy w ogóle będziemy mogli w tym roku zorganizować zawody wędkarskie w naszym kole.

Jednak pod koniec czerwca koła wędkarskie dostały zielone światło i można było zorganizować pierwsze zawody. Niestety był to już prawie okres wakacyjny i na kolejne zawody trzeba było poczekać do końca sierpnia. Wtedy zostały zorganizowane dwie tury zawodów o Mistrzostwo Koła. Od tego momentu mieliśmy zawody praktycznie co dwa tygodnie, co pozwoliło na zorganizowanie łącznie sześciu zawódów. Były to różne zawody, różne sposoby łowienia i różne stawy. Jeżeli chodzi o wyniki wędakrskie to nie są one imponujące. Ryba w tym roku nie brała tak jak by się chciało.

Najlepiej w tym sezonie poradził sobie Andrzej Wiewióra, który złapał łącznie 11,71 kg ryb. Wędkarz we wszystkich sześciu zawodach był na podium ( trzy razy I miejsce, dwa razy II miejsce i raz III miejsce). To jest prawdziwy nokaut i nikt nie był w stanie nawet sie zbliżyć do tego wyniku. Tylko 7 punktów w ogólnej klasyfikacji i zasłużony tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2020.

Wielkie gratulacje! :)

         

Drugie miejsce z 33 punktami zajął Roman Śniegocki, który startował regularnie w zawodach i zajmował przez cały sezona miejsca w pierwszej dziesiątce. Łączna masa ryb złowionych przez wędkarza wyniosła 2,21 kg.

         

Ostatnie trzecie miejsce na podium zajął Jakub Kornak z łączną masą ryb 1,19 kg i 35 punktami na koniec klasyfikacji. Podobnie jak przy drugim miejscu liczyły się regularne udziały w zawodach i miejsca w pierwszej dziesiątce, aby znaleźć się na podium.

 

         

Oczywiście wszystkim osobom startującym w zawodach należą sie gratulację, a wyniki zawodników klasyfikowanych do Grand Prix 2020 można zobaczyć w tabeli poniżej.

Zawodnicy, którzy zostali klasyfikowani do Grand Prix otrzymali nagrody w postaci bonów do wykorzystania w sklepie wędkarskim fishing24.

 

11 paź

Zawody Żywcowe

Author: Administrator off

11 października 2020 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się ostatnie zawody w tym roku. Tym razem udział w zawodach wzięło 22 wędkarzy, którzy próbowali złapać drapieżnika metodą żywcową. Po czterech godzinach łowienia przy pięknej pogodzie, rybę w siatce miało pięciu zawodników.

Kolejny już raz w tym sezonie najlepszy okazał się Andrzej Wiewióra, który złapał dwa szczupaki o łącznej masie 1,87 kg.

         

Drugie miejsce zajął Krzysztof Różanowski wyciągając szczupaka ważącego 1,52 kg.

         

Trzecie miejsce ze szczupakiem o masie 1,32 kg zajął Eugeniusz Haczkowski.

         

Pozostałe złapane ryby to szczupak i ładny okoń. Oczywiście brań było dużo więcej, ale nie wszystkie ryby udało się wyciągnąć z wody.

Wyniki wszystkich uczestników dostępne są w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przegąladać zdjęcia.

29 wrz

Zawody Spławikowo/Gruntowe

Author: Administrator off

W niedzielę 27 września 2020 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody spławikowo/gruntowe. Mimo mało optymistycznej prognozy w zawodach wystartowało 21 zawodników. Na szczęście deszczu tego dnia nie było, ale temperatura powietrza była naprawdę niska. Jak sama nazwa zawodów wskazuje, metoda połowu ryb była dowolna, tak żeby każdy z zawodników mógł wędkować jak lubi. Jedni łowili blisko na spławik, inni starali się złapać rybę z głębokiej wody. Po czterech godzinach łapania wędkarze w siatkach mieli przeważnie płocie i okonie.

Przedostatnie zawody w tym roku wygrał Andrzej Wiewióra z wynikiem 2,7 kg. Zawodnik łapał ryby na spławik blisko brzegu i wynik kolejny raz w tym roku jest bardzo dobry.

         

Drugie miejsce zajął Eugeniusz Haczkowski, który załapa 1,47 kg ryb. Wędkarz miał stanowisko obok zwycięzcy, ale metoda połowu była gruntowa. Daleko i z głębokiej wody również dało się osiągnać dobry rezultat.

         

Trzeci wynik zawodów osiągnął Krzysztof Różanowski łapiąc 1,14 kg ryb.

         

Wyniki wszystkich uczestników dostępne są w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przegąladać zdjęcia.

Zapraszamy już niebawem na ostatnie zawody, po któtrych odbędzie się podsumowanie całego sezonu.

16 wrz

Puchar Jesieni

Author: Administrator off

W niedzielę 13 września 2020 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody spławikowe o Puchar Jesieni.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie siódmej, a w zawodach wystartowało dwudziestu naszych wędkarzy. Podobnie jak na wcześniejszych zawodach dominującym gatunkiem, który brał był leszcz. Przeważnie były to mniejsze ryby, ale kilku zawodnikom udało się złapać większe okazy. Po czterech godzinach łapania wyniki przedstawiają się następująco.

Najlepszy tego dnia był Andrzej Wiewióra, który zdecydowanie swoim wynikiem odjechał wszystkim startującym w zawodach. Dzięki kilku łądnym leszczom i drobnicy wędkarz uzyskał wynik 4,99 kg.

         

Drugie miejsce z wynikiem 3,29 kg zajął Zbigniew Nemś.

         

Trzecie miejsce na podium zajęła Zofia Patrzykowska, która uzyskałą wynik 2,1 kg.

         

Gratulujemy wszystkim wyników i zapraszamu już wkrótce na kolejne zawody.

Wyniki wszystkich uczestników dostępne są w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przegąladać zdjęcia.

14 wrz

Powakacyjne sprzątanie Kunickiego

Author: Administrator off

5 września 2020 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyło się sprzątanie zbiornika.

Jak zwykle osoby, które przyjechały posprzątać brzegi zbiornika miały dużo pracy. Duże ilośći śmieci zalegające nad naszą wodą i w efekcie pełny kontener śmieci. Dodatkowo udało się po raz kolejny w tym roku wykosić trawę. Dziękujemy naszym wędkarzom, którzy przyjechali nad staw za prace na rzecz koła.

         

         

Więcej zdjęć z czynu można oglądać w galerii.

1 wrz

Mistrzostwo Koła 2020

Author: Administrator off

30 sierpnia 2020 roku nad stawem w Smolcu odbyły się dwie tury zawodów o Mistrzostwo Koła. Mimo intensywnych opadów wczesnym rankiem nad wodą stawiło się 28 zawodników. Po przeczytaniu regulaminu i losowaniu stanowisk można było rozpocząć pierwszą turę zawodów, która trwała trzy godziny.

Najlepszy wynik po pierwszym ważeniu uzyskał Rafał Rutkowski, który złapał dwa ładne leszcze o łącznej wadze 2,58 kg

        

Drugie miejsce zajął Wiesław Skotnicki łapiąc 1,39 kg ryb, a trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Wiewiórze, który wyciągnął 1,07 kg drobnicy.

         

Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił przy grilu można było przystąpić do losowania stanowisk na drugą turę zawodów. Oczywiście zwycięzcy piewrszej tury mieli nadzieję na utrzymanie wynkiów, a Ci którym poszło gorzej na odrobienie strat. Ale niestety, ryba tego dnia nie brała. Mimo wypogodzenia i raczej dobrej pogody do wędkowania, był to słaby dzień na jakieś spektakularne wyniki. Jedyny gatunek jaki pociągał za zestawy to leszcz i paru zawodnikom udało się złapać łądne sztuki.

Po kolejnych trzech godzinach łowienia najlepszy wynik osiągnął Jan Smoleński, który wygrał drugą turę zawodów łapiąc leszcza o masie 1,13 kg.

         

Drugi wynik osiągnął Andrzej Wiewióra łapiąc 1,08 kg ryb, a trzecie miejsce zdobył Mateusz Lasocki z masą 0,67 kg.

         

Znając wyniki wszystykich zawodników z dwóch tur zawodów, można było przystąpić do podsumowania rywalizacji. Za start w zawodach zawodnik dostał ilość punktów odpowiadającą  zajętemu miejscu. Wygrał wędkarz który po dwóch turach uzyskał najmniejszą ilość punktów.

Mistrzem Koła w roku 2020 dzięki trzeciemu i drugiemu miejscu w zawodach został Andrzej Wiewióra, który uzyskał 5 pkt i złapał łącznie 2,15 kg ryb.

Drugie miejsce z dorobkiem 8 pkt i masie 1,82 kg ( odpowiednio drugie i szóste miejsce w dwóch turach ) zajął Wiesław Skotnicki.

Trzecie miejsce na podium zajął Mateusz Lasocki, który miał odpowiednio szósty i trzeci wynik, co dało 9 pkt i 1,33 kg.

Więcj zdjęć z zawodów można przegladać w galerii, natomiast wszystkie wyniki startujących znajdują się w kategorii klasyfikacja zawodów.