• .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

163-kopiowanie dscn1193 OLYMPUS DIGITAL CAMERA dscn0576-kopiowanie

Kto jest online

2 odwiedzających teraz

6 lut

Pismo do Okręgu

Napisał: Administrator

Koło PZW nr 7 Katy Wrocławskie                                                        Katy Wrocławskie  22.01.2015

55-080 Kąty Wrocławskie

Ul. Mireckiego 26

 

                                                              Polski Związek Wędkarski

  Zarząd Okręgu Wrocławskiego

Ul. Kazimierza Wielkiego Wrocław

 

                                   W związku z licznymi zapytaniami i protestami zgłaszanymi do Zarządów  naszych Kół przez wędkarzy zainteresowanych wędkowaniem na Bystrzycy, wnosimy  o wyjaśnienie  zasadności zmiany statusu rzeki Bystrzycy poniżej Zbiornika Mietków na wodę Krainy Pstrąga i Lipienia. Dużą grupę wędkarzy pozbawiono możliwości wędkowania metodami gruntowymi na wodzie, która od zawsze była woda nizinną. Szczególnie dotyczy to osób starszych, będących wieloletnimi członkami PZW. Są oni rozgoryczeni tym , że Okręg  PZW we Wrocławiu interesuje  się tylko ich  składkami, a nie zapewnieniem im możliwości łowienia ryb. Większość z nich nie  ma szans  wędkowania na innych łowiskach. Są oburzeni na PZW i deklarują rezygnację z uczestnictwa  w jego strukturach , co odbije się na liczebności m.in. naszych Kół, ale też odpływ środków z PZW.

                                   Decyzja Okręgu podjęta bez jakiejkolwiek konsultacji z Kołami, nie licząca się z opinią członków PZW, a  umożliwiająca realizację pasji wędkarskiej wąskiej grupy wędkarzy jest krzywdząca i powoduje poczucie niesprawiedliwości. Do tej pory na stronie internetowej Okręgu brak było jakiejkolwiek informacji o planowanych zmianach.

                                  Na naszym terenie mamy już jedną wodę górską (Strzegomka), która umożliwia wędkowanie  miłośnikom muchy i spinningu.

                                  Oczekujemy ze stronu Okręgu działań integrujących środowisko wędkarskie  i traktowanie wszystkich na równych zasadach, bo wszyscy płacimy składki do tego samego PZW.

                                   Opinia o naszych dotychczasowych  działaniach, jako Koła prężnego i dobrze ocenianego przez innych, w tym Okręg  PZW we Wrocławiu i władze gminy Kąty Wrocławskich została mocno nadszarpnięta poprzez działania władz Okręgu. . Zarząd Koła rozumie potrzebę zarybiania pstrągiem i lipieniem, ale w jego naturalnym środowisku.

                                   Sprzeciwiamy się  działaniom, które  z naszego punktu widzenia są niezrozumiałe i   wzywamy  Zarząd Okręgu Wrocławskiego PZW do zmiany decyzji w sprawie warunków wędkowania na Bystrzycy.

Otrzymują:

 1. Okręg  Wrocławski PZW
 2. Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie
 3. Koło nr 85 Smolec
 4. a/a

  Napisz komentarz: