• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dscn4410-kopiowanie dsc_0083 dscn3975-kopiowanie dsc0311-kopiowanie

Kto jest online

0 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

16 paź

Grand Prix 21

Author: Administrator off

Sezon 2021 dobiega końca, a za nami ostatnie zawody w tym roku. Czas na posumowanie rywalizacji naszych wędkarzy.

W tym roku klasyfikowanych zostało 24 zawodników, którzy wystartowali minimum w czterech zawodach na przestrzeni całego roku. Było do tego wiele okazji, ponieważ mieliśmy przez cały sezon dziewięc zawodów.

Były to różne zawody. Jednym razem metodą połowu był spławik, innym łowienie z gruntu, a dla miłośników drapieżników metoda żywcowa. Każdy mógł spróbować swoich sił łowiąc tak jak najbardziej lubi i potrafi.

Standardowo miano najlepszego zawodnika sezonu wędruje do wędkarza, który regularnie brał udział we wszystkich zawodach i utrzymywał równą formę, czyli zajmował jak najlepsze miejsca w poszczególnych zawodach.

Drugi raz z rzędu z najmniejsza liczbą punktów sezon kończy Andrzej Wiewióra. Wędkarz złapał łącznie 15,6 kg ryb i był na podium w sześciu zawodach zajmując trzy razy trzecie miejsce, raz drugie, dwa razy pierwsze oraz szóste i ósme. Zajęte miejsca dają łącznie 27 punktów i miano zwycięzcy Grand Prix 21. 

    

         

Drugie miejsce zajął Marek Stachyra z 41 punktami i łączną masą ryb 13,29 kg. Przez cały sezon wędkarz zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Raz pierwsze, dwa razy drugie, czwarte, dwa razy piąte i ósme to najlepsze wyniki w zawodach i tylko jedne zawody ukończone poza dzięsiątką na czternastym miejscu.

         

Trzecie miejsce w klasyfikacji zajął Łukasz Kucharczyk z łączną masą ryb 6,43 kg i 49 pkt. Na punktację składają się odpowiednio pierwsze, drugie, dwa razy piąte, siódme, ósme, dziesiąte i jedenaste miejsce. Jest to jedyny zawodnik ze zwycięzców, który wystartował we wszystkich zawodach w sezonie.

         

Wszyscy klasyfikowani wędkarze zostali nagrodzeni bonami do wykorzystania w sklepie wędkarskim krokodyl.

Wyniki wszystkich startujących można przeglądać w tabeli poniżej lub kategorii klasyfikacja zawodów.

Gratulujemy wszystkich wyników i życzymy dużych okazów w następnym sezonie :)

12 paź

Puchar Prezesa

Author: Administrator off

10 października 2021 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa. Były to zawody żywcowe, w których wystartowało 21 zawodników.

Pogoda tego dnia nie zachęcała do wędkowania. Nad ranem ujemna temperatura i mróz nie zachęcały do wychodzenia z domu. Jednak nasi wędkarze w każdych warunkach sobie poradzą i zła pogoda nie jest im straszna.Wszyscy punktualnie stawili się nad wodą i można było pszystąpić do losowania stanowisk.

O godzinie 8:00 wędkarze byli na stanowiskach gotowi do łapania i można było rozpocząć zawody. Wraz z upływem czasu zaczęło wychodzić słońce i drapieżnik zaczynał brać. W ciągu trzech godzin rybę złapało siedmiu zawodników. Były to szczupaki i okonie. Brań oczywiście było zdecydowanie więcej ale nie wszystkie ryby udało się złapać.

Pierwsze miejsce zajął Wiesław Skotnicki łapiąc dwa szczupaki o łącznej masie 1,71 kg

         

Drugie miejsce należy do Krzysztofa Różanowskiego, który wyciągnął z wody szczupaka o masie 1,08 kg.

         

Na trzecim miejscu zawody zakończył Krzysztof Grzebień łapiąc szczupaka ważącego 1,03 kg.

          

Wyniki wszystkich uczestników dostępne są w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przegąladać zdjęcia.

28 wrz

Zawody Spławikowo/Gruntowe

Author: Administrator off

W ostatni weekend września 2021 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody wędkarskie, w których wystartowało 23 zawodników.

Tym razem jak sama nazwa zawodów wskazuje, metoda połowu była dowolna. Jedni przez cztery godziny próbowali łapać na feederka inni bacika… Na brak brań narzekać nie można było. Duże ilości drobnicy i prawie wszyscy wędkarze ze złapaną rybą. Głównie były to płotki, krasnopióry, leszcze i liny.

Najlepszy wynik zawodów osiągnął Wiesław Skotnicki, który złapał 3,85 kg ryb.

         

Drugie miejsce zajął Zbigniew Nemś z łączną masą ryb 3,25 kg.

         

Ostatnie trzecie miejsce na podium wywalczył Andrzej Wiewióra z wynikiem 2,63 kg.

         

Były to już przedostatnie zawody w tym roku, dlatego zachęcamy do udziału w następnych zawodach (które już za dwa tygodnie) wszystkich wędkarzy, którzy są klasyfikowani lub mogą być klasyfikowani w Grand Prix 21.

W galerii można przeglądać zdjęcia z zawodów, a w kategorii klasyfikacja zawodów znajduje się tabela z wynikami wszystkich startujących.

28 wrz

Jesienne porządki na Kunickiego

Author: Administrator off

25 września 2021 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyło się sprzątanie zbiornika, w którym wzięło udział 11 członków naszego koła.

Odpadów zalegających na brzegach zbiornika były bardzo duże ilości. Osoby przebywające nad zbiornikiem co prawda wrzucają do worków śmieci ale zwierzęta rozszarpują worki i robi się duży bałagan.

          

         

Więcej zdjęć ze sprzątania znajduje się w galerii.

13 wrz

Puchar Jesieni

Author: Administrator off

W dniu 12 września 2021 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Jesieni.

Tego dnia do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników. Tylko pięciu osobom nie udało się złapać ryby. Wędkarze od godziny siódmej do jedenastej łowili różnymi metodami,  z gruntu i na spławik. Głównie były to płotki i krasnopióry, ale trafiły się również większe okazy. Ładny amur, karp i lin to największe ryby tych zawodów.

Najlepszym wynikiem i pierwszym miejscem może pochwalić się Andrzej Wiewióra, który złapał łącznie 3,46 kg drobnicy.

         

Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Lasocki, który również osiągnął swój wynik 2,65 kg dzięki wytrwałem łapaniu mniejszych okazów.

         

Trzecia lokata to już wspomniany wcześniej karp i kilka mniejszych ryb, które ważyły 1,9 kg i należały do Michała Kosickiego.

         

Tabelę z wynikami wszystkich startujących można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii zdjęcia.

Gratulujemy wszystkich wyników i zapraszamy już wkrótce na kolejne zawody.

30 cze

Zawody z okazji Dnia Ojca

Author: Administrator off

W niedzielę 27 czerwca 2021 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Ojca. Były to zawody feederowe, w których wystartowało 26 zawodników. Rywalizacja trawał od godziny siódmej do jedenastej i po czterech godzinach łowienia wyniki przedstawiają się następująco.

Rybę udało się złowić tylko dziewięciu zawodnikom i tym razem nie były to okazałe ilości.

Tylko jeden zawodnik przekroczył granicę jednego kilograma. Dwa ładne karpie złapane przerz Marka Stachyrę miały masę 3,13 kg i pozwoliły zająć wędkarzowi pierwsze miejsce.

         

Na drugim miejscu zawody ukończył Łukasz Wróbel, który złowił leszcza ważącego 0,96 kg.

         

Trzecie miejsce z wynikiem 0,77 kg zajął Wiesław Skotnicki, łapiąc kilka płotek.

         

Ryba tego dnia rewelacyjnie nie brała, ale najważniejsze, że wędkarze miło spędzili czas nad wodą w dobrym towarzystwie i skorzystali z pięknej pogody.

Listę z wynikami wszystkich startujących można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii znajdują się zdjęcia z zawodów.

6 cze

Zawody Żywcowe

Author: Administrator off

30 maja 2021 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody, podczas których wędkarze próbowali złapać drapieżnika metodą żywcową. W zawodach wystartowało 21 wędkarzy naszego koła i po czterech godzinach wędkowania można stwierdzić, że były to bardzo ciekawe i udane zawody. Aż 11 zawodników  mogło pochwalić się złapaną rybą, a zawodnicy z czołówki złapali po kilka drapieżników. Były to głównie szczupaki, okonie i nawet jeden sandacz.

Najlepszy wynik i pierwsze miejsce uzyskała Zofia Patrzykowska, która miała łączną masę 5,88 kg. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia ryba wyciągnięta przez wędkarkę. Piękny szczupak, który mierzył prawie 90 cm.

         

Drugie miejsce zajął Marek Stachyra łapiąc szczupaki o łącznej masie 3,23 kg.

         

 O trzecie miejsce była zacięta rywalizacja do samego końca i o dziesięć gram lepszy okazał się Andrzej Wiewióra, który zawody zakończył  z wynikiem 2,08 kg.

         

Na uwagę zasługuje też ładny sandacz złapany przez kolegę Jakuba, który mierzył ponad 50 cm.

         

Więcej zdjęc z zawodów można przeglądać w galerii, a pełna tabela z wynikami wszystkich startujących znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów.