• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dsc_0199-kopiowanie dsc0198-kopiowanie dscn3845-kopiowanie wp_000050-kopiowanie

Kto jest online

0 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

17 lis

Zarybienie 2018

Author: Administrator 7 komentarzy

W sobotę 17 listopada 2018 roku odbyło się w naszym kole zarybienie zbiornika na Muchoborze.

Do naszego stawu został wpuszczony karp pełnołuski w ilości 1000 kg oraz lin w ilości 200 kg.

W związku z zarybieniem Zarząd Koła wprowadza od dnia 17.11.18 do 17.02.2019 r. całkowity zakaz zabieranie z łowiska wpuszczonych gatunków ryb (karp i lin).

Osoby, które zostaną złapane na zabieraniu ryb zostaną ukarane.

         

Więcej zdjęć z zarybienia znajduje się w galerii.

20 paź

Grand Prix 2018

Author: Administrator 0 komentarzy

Sezon wędkarski już dobiega końca, dlatego przyszedł czas na podsumowanie mijającego roku.

Od kwietnia do października mieliśmy 6 zawodów zorganizowanych nad stawem w Smolcu oraz Muchoborze, które wliczały się do klasyfikacji Grand Prix.

Warunkiem bycia wliczanym do klasyfikacji był udział w minimum czterech zawodach w przeciągu całego sezonu. W związku z tym, że każdemu może się powinąc noga, albo może z jakiegoś powodu nie brać udziału w zawodach, jeden najgorszy wynik jest odrzucany.

Po ostatnich zawodach mieliśmy 23 zawodników, którzy według regulaminu zostali sklasyfikowani w Grand Prix 2018.

Rywalizacja była do samego końca, zawodników z czołówki dzieliły niewielkie ilości punktów. Jednak najciekawiej wyglądała walka o pierwsze miejsce. Do ostatnich zawodów prowadził Marek, który ostatecznie nie utrzymał swojego miejsca i musiał kolejny raz ustąpić miejsca Wiesławowi.

Jest to już trzeci sezon z rzędu, w którym zwycięża Wiesław Skotnicki!!! :)   Wędkarz  przez cały sezon utrzymywał wysoki poziom i w każdych zawodach zajmował wysokie miejsca. Tylko 16 punktów i łącznie 8,9 kg ryb, takim dorobkiem chciałby pochwalić się każdy ze stratujących. Dlatego wielkie gratulacje, to nie jeste przypadek, tylko naprawę doświadczenie i umiejętności. :)

         

 W tym roku niewiele zabrakło do pokonania Wiesława, jednak ostatecznie się jeszcze nie udało i drugim miejscem może pochwalic się Marek Stachyra, który uzbierał 22 punkty i złapał 8,59 kg ryb. Jest to również bardzo dobry wynik. Świetne miejsca w różnych zawodach na przestrzeni całego sezonu i te nieszczęsne ostatnie zawody bez ryby… Czasami zabraknie niewiele do ostatecznego sukcesu.

         

Trzecie miejsce w klasyfikacji zajął Andrzej Wiewióra uzyskując wynik 28 punktów i wągę 5,82 kg. Do pierwszego miejsca troszkę zabrakło, ale wcale nie oznacza to, że Andrzej odbiega od pierwszych dwóch miejsc. Również bardzo dobre starty na przestrzeni całego sezonu. Sam fakt, że ostatnia osoba klasyfikowana zdobyła 87 punktów pokazuje, że panowie z czołówki  postawili w tym roku wysoko poprzeczkę.

         

Wszystkie osoby, które zostały sklasyfikowane w Grand Prix 2018 zostały nagrodzone różnego rodzaju sprzętem wędkarskim, którego wartość była odpowiednia zajętemu miejscu.

Gratulujemy wszystkim wędkarzom wyników. Dziękujemy za liczny udział we wszystkich zawodach i fajną atmosferę oraz bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim osobom, które wspierały nas przy organizacji zawodów. W szczególności właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA.

Mamy nadzieję, że w przyszyłm sezonie wyniki będą jeszcze lepsze dzięki czemu rywalizacja będzie jeszcze bradziej ciekawa. No i czy w końcu komuś uda się pokonać kolęgę Wiesława???  :)

 

7 paź

Puchar Jesieni

Author: Administrator 1 komentarz

Sezon wędkarski niestety dobiega końca i ostatnie zawody w tym roku juz za nami.

W niedzielę 7 października 2018 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody o Puchar Jesieni, w których wystartowało 29 zawodników. Wędkarze rywalizowali przez cztery godziny próbując złapać ryby metodą spławikową.  Jedyny gatunek ryby jaki brał w tym dniu to ładna płoć i okonek. Wyniki nie powalają na kolana. Ponad połowa zawoników mogła się pochwalić tylko jedną małą rybką albo w ogóle jej brakiem. Tylko pięciu zawodnikom udało się przekroczyć granicę ponad jednego kilograma.

Najlepszy tego dnia był Józef Waszkiewicz osiągając wynik 2,12 kg i pierwsze miejsce w zawodach.

         

Drugie miejsce zajął Wiesław Skotnicki łapiąc 1,64 kg.

         

Trzecie miejsce wywalczył Maciej Maślaniec wyciągając z wody 1,31 kg ryb.

         

Gratulujemy wszystkim wyników i dziękujemy za liczne przybycie na zawody. Tabela z wynikami wszystkich zawodników znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, natomiast w galerii znajdują się zdjęcia z zawodów.

20 wrz

Puchar Sołtysów

Author: Administrator 0 komentarzy

16 września 2018 roku  nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Sołtysów Smolca. W zawodach wystartowało 25 wędkarzy naszego koła. Tym razem ryby były łapane metodą gruntową…

Kolejny raz wyniki nie zachwycają i po czterogodzinnym łapaniu a raczej próbach złapania ryby okazało się, że cokolwiek udało się wyciągnąć tylko 13 zawodnikom.

Najlepszy w metodzie gruntowej okazał się Marek Stachyra, który złapał ładnego karpia, leszcza i płotki o masie 1,75 kg dzięki którym wywalczył Puchar Sołtysów.

         

Na drugiej lokacie znalazł się Andrzej Osiński, który wyciągnął leszcze o masie 1,18 kg.

         

Ostatnie miejsce na podium zajął Eugeniusz Haczkowski łapiąc 0,6 kg ryb.

         

Gratulujemy wszystkim wyników i dziękujemy naszym Sołtysom za przybycie na zawody oraz wspieranie koła.

Tabelę z wynikami wszystkich uczestników zawodów można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawodów, natomiast w galerii dostępne są zdjęcia.

 

4 wrz

Puchar Prezesa

Author: Administrator 0 komentarzy

Wakacje już za nami i można było wrócić do rywalizacji i zmagań wędkarskich. Tym razem do zdybycia był Puchar Prezesa naszego koła.

W zawodach, które odbyły się 2 wrzesnia 2018 roku nad stawem na Kunickiego wystartowało 24 zawodników.  Wędkarze tego dnia łapali ryby metodą spławikową. Mimo różnych przynęt i wszelkiego rodzaju kombinacji wyniki po czterogodzinnym łapaniu nie były najlepsze. Ryba ewidentnie tego dnia nie brała… Sama drobnica i jeden większy sandacz, który połakomił się na kukurydzę :D

Jak zwykle specjalistą od łapania dużej ilości drobnicy okazał się Wiesław Skotnicki, który wyciągnął 2,03 kg ryb. Był to najlepszy wynik tego dnia i pozwolił wędkarzowi sięgnąć po Puchar Prezesa.

         

Drugie miejsce z wynikiem 1,98 kg zajął Andrzej Wiewióra.

         

Ostatnia trzecia lokata na podium przypadła Krzysztofowi Grzebieniowi, który złapał 1,69 kg ryb.

          

Gratulujemy wszystkich wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych zawodach, które już wkrótce. Dziękujemy oczywiście wszystkim za przybycie oraz naszemu sponsorowi właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA.

Pełna dokumentacja zdjęciowa z zawodów znajduję się w galerii a wyniki wszystkich startujących dostepne są w kategorii klasyfikacja zawódów.

20 lip

Kolejny karp z Kunickiego

Author: Administrator 0 komentarzy

Nasz kolega Marek może dopisać do swoich sukcesów pięknego karpia złapanego na Kunickiego, który ważył 9,8 kg i miał 77 cm długości.

Warto dodać, że jest to już trzeci ładny okaz załpany nad tą wodą w ostatnim czasie.

10 lip

Karpie z Kunickiego

Author: Administrator 3 komentarzy

Na maila otrzymaliśmy od naszych wędkarzy zdjęcia dwóch ładnych karpi złapanych nad stawem na Kunickiego

Pierwszy złapany przez kolegę Rafała miał masę 10,97 kg i był to karp pełnołuski.

         

Druga zdobycz należy do Bogda i jest to ładny golec ;)

Gratulujemy ładnych okazów i zachęcamy do pochwalnie się waszymi dokonaniami wędkarskimi  ;)