• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA dsc_0209-kopiowanie 6722b2c9b9e615ba6d5a2428d10e035e dscn4007-kopiowanie

Kto jest online

0 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

15 wrz

Puchar Sołtysów Smolca

Author: Administrator 0 komentarzy

15 września 2019 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Sołtysów Smolca.

Do rywalizacji przystąpiło 27 zawodników, którzy tego dnia mieli piekną, słoneczną pogodę i super warunki do łapania. Metoda połowu tym razem była dowolna. Jedni woleli łapać na spławik, inni na grunt i tylko czterem zawodnikom nie udało się złapać ryby. Poza pierwszą trójką zawodników, wyniki nie były rewelacyjne. Osoby, które wylosowały "dobre stanowiska", na których zazwyczaj łapie się sporo ryb tym razem nie połapały, a zawodnicy którzy byli na stanowiskach gdzie zazwyczaj tak dobrze nie bierze, tym razem mieli miejsca w czołówce.

Najlepszy wynik osiągnął Andrzej Wiewióra, który złapał 6,84 kg ryb. Jest to rewelacyjny wynik i chyba jeden z najlepszych na naszych dotychczasowych zawodach.

         

Na drugim miejscu zawody zakończył Wiesław Skotnicki, łapiąc 2,91 kg.

         

Trzecie miejsce tego dnia zajął Maciej Maślaniec z wagą 2,67 kg.

         

Gratulujemy wszystkim startującym wyników i bardzo serdecznie dziękujemy naszym Sołtysom za piękne puchary, które wręczył osobiście Sołtys Smolca Centrum Pan Edward. Podziękowania również należą się właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA.

Wszystkie wyniki startujących dostępne są w kategorii klasyfikacja zawodów a w galerii zamieszczone są zdjęcia z zawodów.

9 cze

Zawody z okazji Dnia Dziecka

Author: Administrator 0 komentarzy

1 czerwca 2019 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Z roku na rok bierze w nich udział coraz więcej małych wędkarzy co oczywiście bardzo nas cieszy :) W tym roku dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych ( 0 – 10 i 11 – 14 lat). Łącznie wystartowało 37 wędkarzy wraz ze swoimi opiekunami, którzy dbali o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:30 i trwały półtorej godziny. Jak na tak krótki czas łapania to wyniki były całkiem dobre ;)

W młodszej kategorii wiekowej najlepszy był Filip Panas, który złapał 1,92 kg ryb. O połowę gorszym wynikiem może się pochwalić Martyna Ziętek, która złapała 1 kg ryb i zajęła drugą lokatę. Na ostatnim miejscu podium znalazła się z wynikiem 0,93 kg Inga Bilska.

         

W drugiej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Oskar Witkiewicz wyciągając z wody 1,25 kg ryb. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Kowalczyk osiągając wynik 0,89 kg. A na trzecim miejscu uplasował się Jakub Nakielski, który złapał 0,69 kg ryb.

         

Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli od pierwszego do szóstego miejsca otrzymali fajne nagrody rzeczowe ufundowane przez nasze koła i sponsora sklep wędkarski IKRA. Gratulujemy oczywiście wszystkim wyników i mamy nadzieję, że w przyszył roku będzie was więcej a wyniki będą jeszcze lepsze  :)

Pełne tabele z wynikami zawodników można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawódów, natomiast w galerii znajdują się zdjęcia z imprezy.

13 maj

Puchar Wiosny

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami kolejne zawody wędkarskie, które odbyły się 12 maja 2019 roku nad stawem na Kunickiego. Tym razem startujący próbowali swoich sił w metodzie żywcowej.

Warunki tego dnia nie sprzyjały wędkowaniu. Fatalna pogoda, zimno, ulewny desz, wiatr….. Aura nie rozpieszczała i dała się mocno we znaki wszystkim zawodnikom, których było 26. Zawody rozpoczęły się o godzinie 7:00 i miały trwać do godziny 11:00, ale ze względu na warunki organizatorzy podjęli decyzje, że należy skrócić zawody o gdzinę.

Dla wędkarzy pogoda była okropna i chyba gdyby nie zawody to żaden z uczestników by sie tego dnia na ryby nie wybrał, ale jeżeli chodzi o brania to drapieżnik w taką pogodę żerował. Ośmiu wędkarzy złapało rybę, a jeszcze więcej było spinek.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Maślaniec, który złapał dwie ryby. Szczupak i sandacz dał łączną wagę 1,82 kg i pierwsze miejsce w Zawodach Żywcowych o Puchar Wiosny.

         

Drugie miesjce zapewnił sobie Dariusz Szpinda łapiąc szczupaka o masie 1,28 kg.

         

Na ostatnim miejscu podium znalazł się Roman Kornak, który również złapał szczupaka ważącego 0,95 kg.

         

Gratulujemy wszystkim za wytrwałość. Nie jednej osobie by sie nie chciało wyjść z domu w taką pogodę, ale nasi wędkarze pokazali, że są w stanie rywalizować w kążdych warunkach.

Tabelę z wynikami wszystkich stratujących można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawodów.

W galerii znajdują się zdjęcia z zawodów.

1 maj

Mistrz Koła 2019

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami dwie tury zawodów wędkarskich o Mistrzostwo Koła Nr 85, dlatego czas ogłosić zwycięzcę tegorocznych zmagań. Zarówno na Kunickiego jak i w Smolcu w zawodach brało udział prawie 40 zawodników. W pierwszych zawodach wędkarze rywalizowali w metodzie spławikowej, a w drugiej turze metoda połowu była dowolna. Po łącznie ośmiu godzinach łapania ryb wyniki przedstawiają się nastepująco.

Mistrzem Koła 2019 roku po raz pierwszy w historii naszego koła została kobieta ;) Zofia Patrzykowska w pierwszych zawodach zajęła 6 miejsce łapiąc 1,52 kg, a drugie zawody wygrała z wynikiem 4,26 kg. Zajęte miejsca dały 7 punktów, czyli najmniej spośród wszystkich startujących.

         

Przy drugiej lokacie trzeba było brać pod uwagę dodatkowy czynnik jakim jest waga, ponieważ dwóch zawodników zdobyło taką sama ilość punktów. Lepszy okazał się Andrzej Wiewióra który na Kunickiego zajął 5 miesjce i 1,67 kg, a w Smolcu 3 miejsce i 2,6 kg ryb. Łącznie dało to 8 punktów i 4,27 kg.

    

         

Trzecie miejsce z wynikiem 8 punktów zdobył Marek Stachyra, który zajmował w pierwszych zawodach 3 miejsce i 2,02 kg, a w drugich zawodach 5 miejsce i 2,09 kg. Taka sama liczba punktów co Andrzej ale niestety minimalnie gorsza łączna waga 4,11 kg (mniej więcej jedna mała ryba).

 

         

Po trzech latach zwycięstw Wiesława Skotnickiego przyszedł czas na ustąpienie pierwszego miejsca i tak naprawdę nie wiadomo jak by się potoczyła rywalizacja gdyby Wiesław wziął udział w drugiej turze…. Ale to już są tylko domysły, a fakty są takie, że mamy nową Mistrzynię Koła Nr 85 w Smolcu :)

Gratulacje!!! :)

28 kwi

II tura Mistrzostwa Koła 2019

Author: Administrator 0 komentarzy

28 kwietnia 2019 roku nad stawem w Smolcu odbyła się druga tura zawodów o Mistrzostwo Koła 2019.

Tym razem do zawodów przystapiło 35 wędkarzy naszego koła, którzy mogli łapać ryby metodą gruntową lub spławikową. Większość zestawów wyglądał właśnie tak, że jedna wędka była uzbrojona na wiekszą rybę z gruntu, a druga do zabawy z drobnica na spławik. Zawody rozpoczęły się o godzinie 7:00 i chyba można stwierdzić, że ryba brała tym wędkarzom, którzy wylosowali najlepsze stanowiska. Do tego pogoda na pewno nie ułatwiała wędkowania, ponieważ wiał silny, zimny wiatr. Po czterech godzinach łapania przemarznięci wędkarze przedstawili następujące wyniki.

Najlepsza w drugiej turze okazała się Zofia Patrzykowska, która zdeklasowała wszystkich zawodników i z wynikiem 4,26 kg wygrała zawody. Do siatki wędkarki głównie trafiały ładne płotki, wzdręgi i lin. Warto dodać, że Zofia jest jedyną kobietą startującą w każdych zawodach i można śmiało powiedzieć, że pokazała wszystkim panom jak się wędkuje :D

         

Drugie miejsce zajął Waldemar Żywień, który złapał ładnego karpia, wzdręgi i osiągnął wynik 3,1 kg.

         

Na trzecim miejscu zawody zakończył Andrzej Wiewióra łapiąc 2,6 kg drobnicy i większego leszcza.

         

Może nie wszyscy mieli tego dnia szczęście i nie każdy złapał rybę, ale na pewno gratulacje należą się wszystkim startującym za dobrą rywalizację :)

Dziękujemy za liczne przybycie i oczywiście właścicielom sklepu IKRA.

Dokładna tabela z wynikami wszystkich startujących znajduje sie w kategorii klasyfikacja zawodów.

W Galerii można przeglądać zdjęcia z zawodów.

9 kwi

I tura Mistrzostwa Koła 2019

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami pierwsze zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła, które odbyły sie 7 kwietnia 2019 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego.

O godzinie 7:00 do rywalizacji przystąpiło 34 wędkarzy naszego koła. Jak zwykle pogoda, fajna atmosfera i zdrowa chęć rywalizacji dopisały tego dnia :) Zawody trwały równe cztery godziny i po sygnale oznaczającym zakończenie zawodów mieliśmy tylko dwóch zawodników, którym nie udało się złapać ryby.

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, wędkarze w siatkach mieli głównie drobnicę, której na Kunickiego są niezliczone ilości. Oprócz płotki, wzdręgi, uklei sporadycznie zdażały się leszcze i…..

Zwycięzcy zawodów udało się złapać trzy ładne karpie! Do tego należy doliczyć drobnicę i mamy świetny wynik, który wyniósł równe 5 kg. Tym samym zwycięzcą I tury zawodów o Mistrzostwo Koła został Krzysztof Grzebień.

         

Drugą lokatę z równie dobrym wynikiem 3,08 kg zajął Wiesław Skotnicki.

         

Na trzecim miejscu zawody zakończy Marek Stachyra łapiąc 2,02 kg drobnicy.

          

Gratulujemy wszystkim wyników. Wyciągnięcie z wody takiej ilości małych ryb wymaga dużej cierpliwości, której nie brakuje naszym wędkarzom. Tym bardziej, że brania tego dnia były bardzo delikatne i wiele zacięć kończyło się "pudłem" :) Dziekujemy równiesz właścicielom sklepu IKRA za wsparcie naszego koła :)

Na koniec jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie wszystkich startujących. Widzimy się już niebawem na II turze w Smolcu ;)

Dokładna tabela z wynikami wszystkich startujących znajduje sie w kategorii klasyfikacja zawodów.

W Galerii można przeglądać zdjęcia z zawodów.

17 lis

Zarybienie 2018

Author: Administrator 7 komentarzy

W sobotę 17 listopada 2018 roku odbyło się w naszym kole zarybienie zbiornika na Muchoborze.

Do naszego stawu został wpuszczony karp pełnołuski w ilości 1000 kg oraz lin w ilości 200 kg.

W związku z zarybieniem Zarząd Koła wprowadza od dnia 17.11.18 do 17.02.2019 r. całkowity zakaz zabieranie z łowiska wpuszczonych gatunków ryb (karp i lin).

Osoby, które zostaną złapane na zabieraniu ryb zostaną ukarane.

         

Więcej zdjęć z zarybienia znajduje się w galerii.