• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dscn3388-kopiowanie OLYMPUS DIGITAL CAMERA 3b4a3a1bbdde7a598a24058d65ac5dad dscn0340-kopiowanie

Kto jest online

0 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

20 paź

Grand Prix 2018

Author: Administrator 0 komentarzy

Sezon wędkarski już dobiega końca, dlatego przyszedł czas na podsumowanie mijającego roku.

Od kwietnia do października mieliśmy 6 zawodów zorganizowanych nad stawem w Smolcu oraz Muchoborze, które wliczały się do klasyfikacji Grand Prix.

Warunkiem bycia wliczanym do klasyfikacji był udział w minimum czterech zawodach w przeciągu całego sezonu. W związku z tym, że każdemu może się powinąc noga, albo może z jakiegoś powodu nie brać udziału w zawodach, jeden najgorszy wynik jest odrzucany.

Po ostatnich zawodach mieliśmy 23 zawodników, którzy według regulaminu zostali sklasyfikowani w Grand Prix 2018.

Rywalizacja była do samego końca, zawodników z czołówki dzieliły niewielkie ilości punktów. Jednak najciekawiej wyglądała walka o pierwsze miejsce. Do ostatnich zawodów prowadził Marek, który ostatecznie nie utrzymał swojego miejsca i musiał kolejny raz ustąpić miejsca Wiesławowi.

Jest to już trzeci sezon z rzędu, w którym zwycięża Wiesław Skotnicki!!! :)   Wędkarz  przez cały sezon utrzymywał wysoki poziom i w każdych zawodach zajmował wysokie miejsca. Tylko 16 punktów i łącznie 8,9 kg ryb, takim dorobkiem chciałby pochwalić się każdy ze stratujących. Dlatego wielkie gratulacje, to nie jeste przypadek, tylko naprawę doświadczenie i umiejętności. :)

         

 W tym roku niewiele zabrakło do pokonania Wiesława, jednak ostatecznie się jeszcze nie udało i drugim miejscem może pochwalic się Marek Stachyra, który uzbierał 22 punkty i złapał 8,59 kg ryb. Jest to również bardzo dobry wynik. Świetne miejsca w różnych zawodach na przestrzeni całego sezonu i te nieszczęsne ostatnie zawody bez ryby… Czasami zabraknie niewiele do ostatecznego sukcesu.

         

Trzecie miejsce w klasyfikacji zajął Andrzej Wiewióra uzyskując wynik 28 punktów i wągę 5,82 kg. Do pierwszego miejsca troszkę zabrakło, ale wcale nie oznacza to, że Andrzej odbiega od pierwszych dwóch miejsc. Również bardzo dobre starty na przestrzeni całego sezonu. Sam fakt, że ostatnia osoba klasyfikowana zdobyła 87 punktów pokazuje, że panowie z czołówki  postawili w tym roku wysoko poprzeczkę.

         

Wszystkie osoby, które zostały sklasyfikowane w Grand Prix 2018 zostały nagrodzone różnego rodzaju sprzętem wędkarskim, którego wartość była odpowiednia zajętemu miejscu.

Gratulujemy wszystkim wędkarzom wyników. Dziękujemy za liczny udział we wszystkich zawodach i fajną atmosferę oraz bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim osobom, które wspierały nas przy organizacji zawodów. W szczególności właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA.

Mamy nadzieję, że w przyszyłm sezonie wyniki będą jeszcze lepsze dzięki czemu rywalizacja będzie jeszcze bradziej ciekawa. No i czy w końcu komuś uda się pokonać kolęgę Wiesława???  :)

 

7 paź

Puchar Jesieni

Author: Administrator 1 komentarz

Sezon wędkarski niestety dobiega końca i ostatnie zawody w tym roku juz za nami.

W niedzielę 7 października 2018 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody o Puchar Jesieni, w których wystartowało 29 zawodników. Wędkarze rywalizowali przez cztery godziny próbując złapać ryby metodą spławikową.  Jedyny gatunek ryby jaki brał w tym dniu to ładna płoć i okonek. Wyniki nie powalają na kolana. Ponad połowa zawoników mogła się pochwalić tylko jedną małą rybką albo w ogóle jej brakiem. Tylko pięciu zawodnikom udało się przekroczyć granicę ponad jednego kilograma.

Najlepszy tego dnia był Józef Waszkiewicz osiągając wynik 2,12 kg i pierwsze miejsce w zawodach.

         

Drugie miejsce zajął Wiesław Skotnicki łapiąc 1,64 kg.

         

Trzecie miejsce wywalczył Maciej Maślaniec wyciągając z wody 1,31 kg ryb.

         

Gratulujemy wszystkim wyników i dziękujemy za liczne przybycie na zawody. Tabela z wynikami wszystkich zawodników znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, natomiast w galerii znajdują się zdjęcia z zawodów.

20 wrz

Puchar Sołtysów

Author: Administrator 0 komentarzy

16 września 2018 roku  nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Sołtysów Smolca. W zawodach wystartowało 25 wędkarzy naszego koła. Tym razem ryby były łapane metodą gruntową…

Kolejny raz wyniki nie zachwycają i po czterogodzinnym łapaniu a raczej próbach złapania ryby okazało się, że cokolwiek udało się wyciągnąć tylko 13 zawodnikom.

Najlepszy w metodzie gruntowej okazał się Marek Stachyra, który złapał ładnego karpia, leszcza i płotki o masie 1,75 kg dzięki którym wywalczył Puchar Sołtysów.

         

Na drugiej lokacie znalazł się Andrzej Osiński, który wyciągnął leszcze o masie 1,18 kg.

         

Ostatnie miejsce na podium zajął Eugeniusz Haczkowski łapiąc 0,6 kg ryb.

         

Gratulujemy wszystkim wyników i dziękujemy naszym Sołtysom za przybycie na zawody oraz wspieranie koła.

Tabelę z wynikami wszystkich uczestników zawodów można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawodów, natomiast w galerii dostępne są zdjęcia.

 

4 wrz

Puchar Prezesa

Author: Administrator 0 komentarzy

Wakacje już za nami i można było wrócić do rywalizacji i zmagań wędkarskich. Tym razem do zdybycia był Puchar Prezesa naszego koła.

W zawodach, które odbyły się 2 wrzesnia 2018 roku nad stawem na Kunickiego wystartowało 24 zawodników.  Wędkarze tego dnia łapali ryby metodą spławikową. Mimo różnych przynęt i wszelkiego rodzaju kombinacji wyniki po czterogodzinnym łapaniu nie były najlepsze. Ryba ewidentnie tego dnia nie brała… Sama drobnica i jeden większy sandacz, który połakomił się na kukurydzę :D

Jak zwykle specjalistą od łapania dużej ilości drobnicy okazał się Wiesław Skotnicki, który wyciągnął 2,03 kg ryb. Był to najlepszy wynik tego dnia i pozwolił wędkarzowi sięgnąć po Puchar Prezesa.

         

Drugie miejsce z wynikiem 1,98 kg zajął Andrzej Wiewióra.

         

Ostatnia trzecia lokata na podium przypadła Krzysztofowi Grzebieniowi, który złapał 1,69 kg ryb.

          

Gratulujemy wszystkich wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych zawodach, które już wkrótce. Dziękujemy oczywiście wszystkim za przybycie oraz naszemu sponsorowi właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA.

Pełna dokumentacja zdjęciowa z zawodów znajduję się w galerii a wyniki wszystkich startujących dostepne są w kategorii klasyfikacja zawódów.

20 lip

Kolejny karp z Kunickiego

Author: Administrator 0 komentarzy

Nasz kolega Marek może dopisać do swoich sukcesów pięknego karpia złapanego na Kunickiego, który ważył 9,8 kg i miał 77 cm długości.

Warto dodać, że jest to już trzeci ładny okaz załpany nad tą wodą w ostatnim czasie.

10 lip

Karpie z Kunickiego

Author: Administrator 3 komentarzy

Na maila otrzymaliśmy od naszych wędkarzy zdjęcia dwóch ładnych karpi złapanych nad stawem na Kunickiego

Pierwszy złapany przez kolegę Rafała miał masę 10,97 kg i był to karp pełnołuski.

         

Druga zdobycz należy do Bogda i jest to ładny golec ;)

Gratulujemy ładnych okazów i zachęcamy do pochwalnie się waszymi dokonaniami wędkarskimi  ;)

3 cze

Piknik Wędkarski

Author: Administrator 0 komentarzy

Już poraz raz 8 nad naszym stawem w Smolcu odbył się Piknik Wędkarski organizowany przez Zarząd Koła Nr 85 w Smolcu.

Jak zwykle atrakcji nie brakowało, w szczególności dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy mieli swoje święto w postaci Dnia Dziecka. Po wyłonieniu w porannych zawodach wędkarskich zwycięzców i wręczeniu nagród przyszedł czas na zabawę. Jako pierwszy wystąpił iluzjonista, który wywarł duże wrażenie zarówno na dzieciach jak i dorosłych. Świetne sztuczki, w których brały udział dzieci sprawiały wręcz niedowierzanie i zastanowienie się czy jest to faktycznie możliwe. :) Następnym punktem atrakci było zwiedzanie wozu strażackiego, który udostepniła Smolecka OSP. Dużo frajdy dzieci miały również z olbrzymiego dmuchanego zamku, który stanął na brzegu naszego pięknego stawu. Oczywiście jak co roku nie zabrakło wielu konkursów i zabaw, za które można było otrzymać fajne nagrody. Na wszystkie dzieci, które były z nami tego dnia czekało dużo więcej atrakcji takich jak stoisko z zabawkami, malowanie twarzy, kramaże. Każdy z małych uczestników pikniku otrzymał pamiątkowe medale, za które można było otrzymać poczęstunek i napoje.

Atrakcji nie zabrakło również dla rodziców i opiekunów. W końcy był to piknik rodzinny, na którym można dobrzez zjeść i się napić. Wiele potraw z grila, grochów i flaczki przygotowane w specjalnej kuchni polowej oraz napoje te wysoko i niskoprocentowe.  To wszystko zostało przygotowane przez Zarząd Koła Nr 85 w Smolcu oraz dzięki wsparciu sponsorów, którymi byłi: Gmina Kąty Wrocławskie, Sołectwa Smolca, Sklep Wędkarski IKRA, Piekarnia Harnaś.

         

         

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji pikniku. Zarówno sponsorom jak i osobą prywatnym, które poświęciły swój czas na przygotowanie tak wielu atrakcji dla dzieci.

Mamy nadzieję, że każdy kto przyszedł tego dnia na piknik dobrze się bawił i zapamięta dobrą zabawę nad Smoleckim stawem :)

Więcej zdjęć z imprezy można przeglądać w galerii.