• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dsc0369-kopiowanie dsc_0343-kopiowanie dscf0992-kopiowanie_0 dsc_0153-kopiowanie

Kto jest online

3 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

20 lip

Kolejny karp z Kunickiego

Author: Administrator 0 komentarzy

Nasz kolega Marek może dopisać do swoich sukcesów pięknego karpia złapanego na Kunickiego, który ważył 9,8 kg i miał 77 cm długości.

Warto dodać, że jest to już trzeci ładny okaz załpany nad tą wodą w ostatnim czasie.

10 lip

Karpie z Kunickiego

Author: Administrator 3 komentarzy

Na maila otrzymaliśmy od naszych wędkarzy zdjęcia dwóch ładnych karpi złapanych nad stawem na Kunickiego

Pierwszy złapany przez kolegę Rafała miał masę 10,97 kg i był to karp pełnołuski.

         

Druga zdobycz należy do Bogda i jest to ładny golec ;)

Gratulujemy ładnych okazów i zachęcamy do pochwalnie się waszymi dokonaniami wędkarskimi  ;)

3 cze

Piknik Wędkarski

Author: Administrator 0 komentarzy

Już poraz raz 8 nad naszym stawem w Smolcu odbył się Piknik Wędkarski organizowany przez Zarząd Koła Nr 85 w Smolcu.

Jak zwykle atrakcji nie brakowało, w szczególności dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy mieli swoje święto w postaci Dnia Dziecka. Po wyłonieniu w porannych zawodach wędkarskich zwycięzców i wręczeniu nagród przyszedł czas na zabawę. Jako pierwszy wystąpił iluzjonista, który wywarł duże wrażenie zarówno na dzieciach jak i dorosłych. Świetne sztuczki, w których brały udział dzieci sprawiały wręcz niedowierzanie i zastanowienie się czy jest to faktycznie możliwe. :) Następnym punktem atrakci było zwiedzanie wozu strażackiego, który udostepniła Smolecka OSP. Dużo frajdy dzieci miały również z olbrzymiego dmuchanego zamku, który stanął na brzegu naszego pięknego stawu. Oczywiście jak co roku nie zabrakło wielu konkursów i zabaw, za które można było otrzymać fajne nagrody. Na wszystkie dzieci, które były z nami tego dnia czekało dużo więcej atrakcji takich jak stoisko z zabawkami, malowanie twarzy, kramaże. Każdy z małych uczestników pikniku otrzymał pamiątkowe medale, za które można było otrzymać poczęstunek i napoje.

Atrakcji nie zabrakło również dla rodziców i opiekunów. W końcy był to piknik rodzinny, na którym można dobrzez zjeść i się napić. Wiele potraw z grila, grochów i flaczki przygotowane w specjalnej kuchni polowej oraz napoje te wysoko i niskoprocentowe.  To wszystko zostało przygotowane przez Zarząd Koła Nr 85 w Smolcu oraz dzięki wsparciu sponsorów, którymi byłi: Gmina Kąty Wrocławskie, Sołectwa Smolca, Sklep Wędkarski IKRA, Piekarnia Harnaś.

         

         

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji pikniku. Zarówno sponsorom jak i osobą prywatnym, które poświęciły swój czas na przygotowanie tak wielu atrakcji dla dzieci.

Mamy nadzieję, że każdy kto przyszedł tego dnia na piknik dobrze się bawił i zapamięta dobrą zabawę nad Smoleckim stawem :)

Więcej zdjęć z imprezy można przeglądać w galerii.

3 cze

Zawody z okazji Dnia Dziecka

Author: Administrator 2 komentarzy

26 maja 2018 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. W zawodach wystartowało 30 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, którym towarzyszli opiekunowie.

Ze względu na napięty harmonogram rywalizacja nie trwała długo, ale prawie wszystkim uczestnikom udało się złapać rybę.

W kategorii od 6 do 10 lat najlepsza okazała się Wiktoria Szewczyk, która osiągnęła wynik 0,83 kg.

         

Taki sam wynik jak Wiktorii uzyskała Nina Balińska. Jednak według regulaminu zawodów o zwyciestwie zdecydowała złapana większa ryba. Dlatego Nina z wynikiem 0,83 kg musiała cieszyć się tego dnia z drugiego miejsca

         

Trzecie miejsce z wynikiem 0,63 kg zajełą Inga Bilska.

         

W drugiej kategorii wiekowej od 11 do 16 lat mamy już troszkę lepsze wyniki, ale to oczywiście ze względu różnicy wiekowej ;)

Najlepszym wynikiem w starszakach może pochwalić się Jędrzej Wiewióra, który na tak krótki czas łapania osiągnął ładny wynik 1,07 kg ryb.

         

Na drugim stopniu podium z wagą o,85 kg znalazł się Jakub Piniasz.

         

Ostatnie miejsce na podium zostało wywalczone przez Klaudie Krupę, która wyciągnęła z wody 0,73 kg ryb.

         

 Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody ufundowane przez nasze koło oraz sponsorów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i mamy nadzieje, że za rok będziemy mogli się spotkać w jeszcze większym gronie.

Pełna dokumentacja zdjęciowa z zawodów znajduje się w galerii, natomiast w kategorii klasyfikacja zawodów dostepne są  tabele z wynikami wszystkich uczestników.

14 maj

Puchar Wiosny

Author: Administrator 0 komentarzy

13 maja 2018 roku nad stawem na Kunieckiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wiosny. Były to zawody żywcowe, w których wystartowało 23 zawodników. Jak na zawody żywcowe była to spora liczba uczestników. Mimo rożnych metod połowu i urozmaiconych przynęt na wagę trafiło tylko pięć drapieżników. Wyniki nie robią wielkiego wrażenia tym bardziej, że w wodzie było 46 zestawów. Jak widać  tego dnia ryba po prostu nie brała…

Największego szczupaka, który ważył 0,97 kg złapał Kazimierz Olborski i dzięki tej rybie zajął pierwsze miejsce.

         

Drugie miejsce zajął Jakub Kornak, który złapał bardzo ładnego okonia o masie 0,74 kg.

         

Na trzecim miejscu znalazł się Eugeniusz Haczkowski, dzięki szczupakowi ważącemu 0,71 kg.

         

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami a nasz sponsor sklep wędkarski IKRA ufundował dla wszystkich startujących drobny upominek w postaci żyłek. :)

Więcej zdjęć z zawodów mozna zobaczyć w galerii.

3 maj

Mistrz Koła 2018

Author: Administrator 1 komentarz

Po dwóch turach zawodów o Mistrzostwo Koła i podsumowaniu wyników wszystkich startujących znamy zwycięzcę tegorocznych zmagań. Z roku na rok w zawodach startuje coraz większa ilość wędkarzy i coraz trudniej wywalczyć zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji.

Olbrzymie brawa nalerzą się Wiesławowi Skotnickiemu, który już po raz trzeci z rzędu zdobył puchar za Mistrzostwo Koła Nr 85 w Smolcu. Wiesław był najlepszy w latach 2016, 2017 i 2018.  Zwycięstwo w tegorocznych zawodach wywalczone zostało dzięki czwartemu miejscu w Smolcu i trzeciemu miejscu na Kunickeigo, dając łącznie 7 punktów i 4,89 kg ryb.

                 

Taki sam wynik punktowy osiągnął Adam Zych zajmując w Smolcu 2 miejsce a na Kunickiego 5 miejsce. Daje to oczywiście 7 punktów, ale zgodnie z regulaminem w przypadku takiej samej ilości punktów decyduje łączna waga ryb z dwóch tur. Adam w dwóch zawodach złowił 3,99 kg ryb, co w ostatecznym rozrachunku dało 2 miejsce.

         

Na trzecim miejscu podmium został sklasyfikowany Marek Stachyra, który w Smolcu zajął 9 miejsce a na Kunickego 2 miejsce, uzyskując 11 punktów  i 5,42 kg ryb.

          

Gratulujemy wszystkim świetnych wyników. Jak widać rywalizacja jest zacięta, co nas bardzo cieszy. :)

Czy komuś w końcu uda się pokonać Wiesława??? W tym roku było blisko, zdecydowały detale….

Nie pozostaje nic innego jak poczekać do następnych zwodów o Mistrzostwo Koła Nr 85  i zobaczyć czy Wiesław za rok wywalczy po raz czwarty Mistrzostwo naszego koła :)

 

23 kwi

II tura Mistrzostwa Koła

Author: Administrator 0 komentarzy

22 kwietnia 2018 roku nad stawem przy ulicy Kunickeigo odbyła się II tura zawodów o Mistrzostwo Koła Nr 85. Jeżeli po I turze można było narzekać bo ryba w ogóle nie brała i wyniki były słabiutkie to tym razem wszystko było jak należy.  Zaczynając od pieknej pogody, wysokiej frekfencji ( bo aż 38 zawodników wystartowało tego dnia), po dużą ilość ryb wyciągniętą z wody. Sam fakt, że aż 37 zawodnikom udało się złapać rybę, a łączna masa wyciągniętych ryb wyniosła 68,81 kg. Wynik robi wrażenie bo na głowę średnio przypada 1,85 kg.

Przepięknym wynikiem i pierwszym miejscem w zawodach może pochwlic się jedyny kobieta startująca tego dnia Zofia Patrzykowska, która dzięki 4 karpiom, ładnemu leszczowi, karasiowi i drobnicy osiągnęła wynik 6,54 kg. Oczywiście waga mogła być większa ale jak to bywa nie zawsze uda się wszystkiego wyciągnąć z wody.

         

Na drugiej lokacie uplasował się Marek Stachyra, który złapał 2 karpie i dużą ilość drobnica o łącznej masie 5,15 kg.

         

Trzecie miejsce zajął Wiesław Skotnicki, który wykazał się niesamowitą cierpliwością łowiąc 4,33 kg małych płotek i wzdręg.

         

Zwycięzcy zostali nagrodzeni bonami ufondowanymi przez naszego sponsora sklep wędkarski IKRA. Gratulujemy wszystkim świetnych wyników, dziękujemy za fajną atmosferę podczas trwania zawodów i zapraszamy na kolejne zawody, które już w maju. Tabela z wynikami znajduje się w kategorii  klasyfikacja zawodów a dokumentacja zdjęciowa w galerii.