• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

20121020_154945-kopiowanie dsc_0058-kopiowanie dscn0679-copy aba0d0e6250627d02e45c215b51e82f2

Kto jest online

1 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

3 lip

Puchar Prezesa

Author: Administrator 0 komentarzy

28 czerwca 2020 roku nad stawem na Kunickiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa naszego koła. W zawodach wystartowało 14 zawodników, którzy tego dnia mieli za zadanie złapać drapieżnika metodą żywcową. Po czterech godzinach łapania, a raczej starania się złapania… Okazało się, że na 28  zestawów tylko jedna osoba wyciągnęła z wody małego szczupaka.

Ryba ważyła tylko 0,28 kg a jej właścicielem okazał się Eugeniusz Haczkowski, który wygrał zawody.

         

Wszystkim startującym gratulujemy starań i zapraszamy po przerwie wakacyjnej na kolejne zawody.

Więcej zdjęć z zawodów można ogladać w galerii.

27 czerwca 2020 roku nad stawem w Smolcu odbyło się sprzątanie zbiornika. Wspólnymi siłami udało się posprzątać staw z zalegających śmieci oraz wykosić brzegi zbiornika. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom, którzy włożyli tego dnia dużo wysiłku i pracy, w to żeby spędzało się nam miło czas nad wodą.

              

Tego dnia udało się wykonać prace na drugim zbiorniku przy ulicy Kunickiego, który również został wykoszony.

         

         

 

20 cze

Staw na Kunickiego postprzątany

Author: Administrator 0 komentarzy

W sobotę 20.06.2020 roku o godzinie 9:00 odbyło się sprzątanie zbiornika przy ulicy Kunickiego. Udało się pozbierać wszystkie śmieci zalegające wokół stawu. Niestety pogoda tego dnia nie pozwoliła na prace związane z koszeniem trawy, ale mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się dokończyć zaplanowane czynności.

Dziękujemy wszystkim osobom, które miały czas tego dnia i uczestniczyły w czynie.

         

Dzisiaj tj. 22 lutego 2020 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego zebrali się członkowie naszego koła oraz Zarządu. Było to spotkanie sponatniczne, na którym udało się obejść cały zbiornik i pozbierać śmieci. Po zimie odpadów było dużo. Przeważnie były to butelki i puszki po piwie lub napojach wysokoprocentowych. Przyczepka śmieci, które przynieśli nad wodę zarówno nasi wędkarze jak i osoby spędzające w inny sposób czas nad wodą. Prosimy, aby każdy z nas zabierał ze sobą to co przynosi nad wodę ;)

Następnie grupa udała się nad staw w Smolcu gdzie również udało się obejść zbiornik i pozbierać to co zalegało na brzegach. W Smolcu odpadów było dużo mniej ale to nie znaczy, że ich nie było w ogóle. Udało się nazbierać kilka worków. Różnica chyba wynika z tego, że nad stawem w Smolcu są posatwione kubły, do których dużo ludzi wrzuca odpady. Ewentualnie jak się zapełnią to bałagan robi się przy śmietnikach. Kosze zostały opróżnione i założono nowe worki. Dwa zapełnione duże kubły to efekt pracy kilku osób, które miały tego dnia wolny czas i chęci do pracy.

To jeszcze nie koniec prac jakie czekają nas nad wodą. Już niebawem pierwsze oficjalne sprzątanie, na które zapraszamy członków naszego koła.

         

         

 

22 lut

Droga wokół stawu w Smolcu

Author: Administrator 0 komentarzy

Dzięki staraniom członków Zarządu pod koniec 2019 roku nad stawem w Smolcu udało się utwardzić drogę wokół naszego stawu.

Zarząd pragnie podziękować Burmistrzowi Gminy Kąty Wrocławskie za wsparcie koła i przekazanie ponad 90 ton tłucznia, który został równo rozsypany dzięki koparce, którą udało się załatwić.

Teraz możemy z przyjemnością korzystać z nowej nawierzchni i nie obawiać się uszkodzenia naszych samochodów oraz pobrudzenia błotem karoserii.

         

         

SKŁADKA CZŁONKOWSKA W 2020 r.

Lp.
Treść
Kwota zł.
1.
Składka członkowska
100,00
2.
Składka członkowska ulgowa 50%:
1) Młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,
2) Członkowie odznaczeni Srebrną i Złotą Odznaką PZW,
3) Mężczyźni od 65 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat
4) Kobiety od 60 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat
50,00
3.
Składka członkowska ulgowa 75%:
1) Członkowie uczestnicy do 16 lat,
2) Członkowie odznaczeni Złotą Odznaką PZW z Wieńcami
25,00
4.
Wpisowe:
1) Członek zwyczajny PZW,
2) Członek – uczestnik PZW
25,00
1,00
5.
Legitymacja członkowska
5,00

Uwaga:

1. Zwalnia się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską.

2. Przyznanie ulgi ze względu na wiek, łącznie z obowiązujacym stażem PZW, obowiązuje od 01.01.2018 r. na podstawie karty ewidencyjnej członka PZW.

3. W ulgach zwiazanych z wiekiem decyduje rok, w którym osoba ukończyła określony wiek.

ZAKRES I ZASADY STOSOWANIA ULG I ZWOLNIEŃ W SKŁADCE CZŁONKOWSKIEJ W 2020 R.

1. Młodzież do lat 14, nie zrzeszona w PZW, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i dziennego limitu swego opiekuna posiadającego uprawnienia do wędkowania i w jego obecności.

2. Ogólnozwiązkową składkę członkowską członka uczestnika uprawnionego do swojego łowiska uiszcza młodzież do lat 16 w wysokości 25% wartości znaku składki czlonkowskiej. Wysokość znizki dla członka uczestnika w składce na ochrone i zagospodarowanie wód, ustalają na terenie swego działania zarządy okręgów.

3. Honorowi członkowie PZW zgodnie z § 15 ust. 3 Statutu PZW są zwolnieni ze świadczeń członkowskich za okazaniem legitymacji nadającej tytuł członka honorowego.

4. Członkowie PZW w wieku 16 – 24 lata są uprawnieni do 50 % zniżki w składce członkowskiej za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

5. Zniżki w składce członkowskiej z tytułu odznaczeń honorowymi odznakami PZW, ogłoszone w tabeli stanowiącej załącznik nr 1, stosowane są po okazaniu legitymacji potwierdzającej nadanie odznaczenia lub wpis do legitymacji członkowskiej.

6. Zasady stosowania ulg i zwolnień w składce na ochronę i zagospodarowanie wód oraz zasady wydawania zezwoleń na amatorski połów ryb dla osób objętych tymi ulgami i zwolnieniami, uchwalają na terenie swego działania zarządy okręgów.

7. System ulg określony w załączniku nr 1 pkt 2 i 3 stosuje się w ciągu całego roku w którym ukończono określony wiek.

8. Składki członkowskie roczne oraz opłaty roczne za zezwolenie na amatorki połów ryb od osób niezrzeszonych, obowiązują w danym roku kalendarzowym, tj. od dnia 1 stycznia br. do dnia 31 grudnia br.

8. Składki członkowskie i opłaty od osób niezrzeszonych nie podlegaja zwrotowi.

SKŁADKA CZŁONKOWSKA NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD

SKŁADKA PEŁNA CAŁOROCZNA – uprawniająca do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych oraz wodach krainy pstrąga i lipienia (w tym wędkowania ze środków pływających) wszystkimi metodami zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb i zezwoleniem:

Lp.
Rodzaj składki
Wartość zł
1.
Składka pełna:
160
2.
Składka ulgowa I dla:
- mężczyzn od 65 roku życia
- członków PZW zrzeszonych w innych Okręgach na podstawie zawartych porozumień dwustronnych z opłaconymi składkami w macierzystym Okręgu
110
3.
Składka ulgowa II dla:
- odznaczonych srebrną odznaką PZW
- odznaczonych srebrną odznaką zasłużony strażnik SSR
100
4.
Składka ulgowa III dla:
- odznaczonych Złotą Odznaką PZW
- kobiet bez względu na wiek
- młodzieży szkolnej i studentów w wieku od 16 do 24 lat
- odznaczonych złotą odznaką zasłużony strażnik SSR
80
5.
Składka ulgowa IV dla:
- odznaczonych Złotą Odznaką PZW z Wieńcem
- członków PZW od 80 roku życia
- członka uczestnika
20
6.
Członek honorowy zwolniony jest z opłacania składek
-
7.
Członek uczestnik z innego Okręgu z opłaconymi składakami w macierzystym Okręgu
0

1. Obcokrajowiec to osoba nie posiadająca polskiego obywatelstwa ( obywatelstwo potwierdza dowód osobisty lub paszport)

2. Młodzież do lat 14, nie zrzeszona w PZW, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i dziennego limitu swego opiekuna posiadjącego kartę wędkarską oraz zezwolenie na wędkowanie i w jego obecności.

3. Wędkarz może wędkować we wszystkich wodach Okręgu z tzw. strefy pierwszej tylko po uiszczeniu pełnej składki całorocznej na ochrone i zagosopadrowanie wód wynikającej z tabeli powyżej ( strefa pierwsza to Okręgi: Elbląg, Piła, Słupsk, Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Zielona Góra ).

4. Zezwolenia na wędkowanie w Okręgach: Piła, Elbląg, Słupsk, Jelenia Góra i Zielona Góra dostępne będą na terenie danego Okręgu tylko w siedzibie Okręgu i/lub wyznaczonych kołach. Zezwolenie pobrane z danego Okręgu upoważnia do wędkowania wyłącznie na wodach danego Okręgu.

5.  Zezwolenia na amatorski połów ryb wydawane przez Okręg PZW we Wrocławiu  (ZR-1) upoważnia do wędkowania wyłącznie na terenie Okręgu PZW we Wrocławiu

SKŁADKA NIEPEŁNA CAŁOROCZNA

Lp.
SKŁADKA NIEPEŁNA - WODY NIZINNE
Kwota zł.
1.
Składka uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych z brzegu (metody wędkowania zgodnie z RAPR i Zezwoleniem
130,00
SKŁADKA NIEPEŁNA - WODY GÓRSKIE
2.
Składka uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach krainy pstrąga i lipienia metodą muchową i spiningową.
150,00

W składce niepełnej nie stosuje się żadnych ulg.

Składka na wody przygrniczne.

Roczna składka na ochronę i zagospodarowanie wód na tzw. "wody przygraniczne" z Okręgiem Opolskim wynosi 10 zł.

SKŁADKA UZUPEŁNIAJĄCA – uprawniająca do wędkowania ze środków pływających  po wykupieniu składki członkowskiej i składki na ochronę i zagospodarowanie wód nizinnych.

Lp.
Rodzaj składki
Kwota zł.
1.
Składka uzupełniająca uprawniająca do wędkowania ze środków pływających na wodach nizinnych
30,00

W składce uzupełniającej nie stosuje się żadnych ulg.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE OKRESOWE NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD:

SKŁADKA DLA CZŁONKA PZW:

Metoda
1 dzień
3 dni
7 dni
Składka pełna na wszystkie rodzaje wód i wszystkie metody wędkowania zgodnie z ZEZWOLENIEM
600
120
180
Składka niepełna uprawniająca do wędkowania metodą trollingową na udostępnionych do tej metody wodach nizinnych
50
100
140
Składka niepełna uprawniająca do wędkowania metodą muchową lub spinningową na wodach krainy pstrąga i lipienia
50
100
140
Składka niepełna uprawniająca do wędkowania ze środków pływających na 2 wędki spławikowo - gruntowe lub metodą spinningową oraz muchową na wodach nizinnych
40
70
120
Składka niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych z brzegu lub brodząc (tam gdzie jest to dozwolone, metody zgodnie z RAPR)
30
60
100

OPŁATY OKRESOWE I CAŁOROCZNE NA OCHRONĘ I ZAGOSPODAROWANIE WÓD DLA NIEZRZESZONYCH W PZW W TYM CUDZOZIEMCÓW:

METODA
1 dzień
3 dni
7 dni
ROCZNA
Składka pełna na wszystkie rodzaje wód i wszystkie metody wędkowania zgodnie z ZEZWOLENIEM
110
220
280
460
Składka niepełna uprawniająca do wędkowania metodą trollingową na udostępnionych do tej metody wodach nizinnych
90
160
250
X
Składka niepełna uprawniająca do wędkowania metodą muchową lub spiningową na wodach krainy pstrąga i lipienia
90
160
250
400
Składka niepełna uprawniająca do wędkowania ze środków pływających na 2 wędki spławikowo - gruntowe lub metodą spinningową oraz muchową na wodach nizinnych
70
110
180
380
Składka niepełna uprawniająca wyłącznie do amatorskiego połowu ryb w wodach nizinnych z brzegu lub brodząc (tam gdzie jest to dozwolone, metody zgodnie z RAPR)
40
90
160
350

OPŁATY EGZAMINACYJNE: 

Lp
Opłata za egzamin na kartę wędkarską
Kwota
1
Podstawowa
Dla młodzieży szkolnej do 18 lat na podstawie legitymacji szkolnej
30
bezpłatnie

11 lis

Zarybienie stawu w Smolcu

Author: Administrator 0 komentarzy

11 listopada 2019 roku nad stawem w Smolcu odbyło się zarybienie zbiornika.

Do naszej wody został wpuszczony amur, karp, lin, płoć, karaś oraz szczupak .

Ryby różnej wielkości, od małych po duże okazy ;)

Całość została wpuszczona do jednego stawu. Staw na Muchoborze zostanie zarybiony prawdopodobnie na wiosnę jak wyjaśnią się wszystkie sprawy związane ze zbiornikiem.

          

         

    Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii, w której znajduje się pełna dokumentacja zdjęciowa z zarybienia.