• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dscf1084-kopiowanie dsc_7927-kopiowanie dsc07212-kopiowanie dscn0981-kopiowanie

Kto jest online

0 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

18 cze

Piknik Wędkarski

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami kolejna impreza wędkarska organizowana przez Zarząd Koła nr 85. To już po raz siódmy nad stawem w Smolcu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Jak zwykle najmłodsi wędkarze oraz wszystkie dzieci ze Smolca mogły liczyć na dużą dawkę atrakcji.

Poza zawodami wędkarskim największą atrakcją dnia był pokaz iluzji, który przyciągnął wielu widzów. Oprócz magicznych sztuczek dzieci mogły brać udział w licznych konkursach takich jak bieg z jajkiem, rzut do tarczy Arymberga itd. za które można było wygrać ciekawe nagrody. Oprócz tego dzieci mogły liczyć na takie atrakcje jak dmuchany zamek, malowanie twarzy, stoisko z zabawkami. Atrakcji również nie zabrakło dla rodziców. Każdy kto zjawił się nad naszym stawem mógł skosztować czegoś z grila, zjeść grochówki i napić się czegoś orzeźwiającego.

         

         

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci bawiły się tego dnia dobrze i odwiedzą nas za rok w jeszcze większym gronie.

Chcemy oczywiście bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, bez których nie udało by się zorganizować tej imprezy.  Dziękujemy przede wszystkim Gminie Kąty Wrocławskie, Sołtysowi Edwardowi Wiśniewskiemu, firmie Harnaś, Iglotex, właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA oraz wszystkim wędkarzom którzy pomagali przy organizacji pikniku.

Więcej zdjęć z imprezy można oglądać na naszej stronie w galerii.

 

11 cze

Zawody dla Dzieci

Author: Administrator 0 komentarzy

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku zarząd koła zorganizował nad stawem w Smolcu zawody wędkarskie dla dzieci naszych wędkarzy. Można śmiało stwierdzić, że z roku na rok nasze zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem i bierze w nich udział coraz więcej dzieci. W tym roku 3 czerwca wraz ze swoimi opiekunami przystapiło do rywalizacji 31 młodych zawodników. Dzieci wystartowały w zawodach w dwóch kategoriach wiekowych, a cała rywalizacja trwała 1,5 godziny. Po tak krótkim czasie łapania dzieciaki osiagnęły całkiem niezłe wyniki, a w szczególności należy pochwalić zwycięzców.

         

W najmłodszej kategorii wiekowej (od 6 do 10 lat) najlepsza okazała się Wiktoria Fedyna, która uzyskała wynik 3,63 kg i zajęła I miejsce.

         

Dugie miejsce z wynikiem 1,25 kg uzyskał Szymon Lubiniecki.

         

Ostanie miejsce na podium zajęła Oliwia Kucharczyk , która złapała 1,05 kg ryb.

          

W drugiej kategorii wiekowej (od 11 do 15 lat) podium zdominowali chłopcy a najlepszy z nich był Jędrzej Wiewióra, który złapał 2,88 kg.

         

Na drugim miejscu z wynikiem 1,43 kg znalazł się Miachał Grzebień.

       

Ostatnie trzecie miejsce na podium przypadło Oskarowi Kucharczykowi, który uzyskał wynik 0,80 kg.

         

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze większym gronie. Pełna dokumentacja zdjęciowa z zawodów znajduje się w galerii, a w kategorii klasyfikacja zawodów można zapoznać się z wynikami wszystkich zawodników.

    

9 cze

Naprawa kładek na Kunickiego

Author: Administrator 0 komentarzy

28 maja 2017 roku nad stawem na Muchoborze odbył się drugi czyn w tym roku. Tym razem nasi wędkarze pracowali nad poprawą pomostów, które były już w złym stanie i nie nadawały się do wędkowania.

         

         

Więcej zdjęć z prac przeprowadzonych nad wodą można przeglądać w galerii.

21 maj

Zawody o Puchar Wiosny

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami zaległe Zawody Żywcowe o Puchar Wiosny, które odbyły się 21 maja 2017 roku nad stawem na Muchoborze. Tym razem w zawodach wystartowało 16 wędkarzy i nic nie stanęło na przeszkodzie żeby rozegrać zawody od początku do końca. Jak na zawody żywcowe to wyniki są całkiem dobre. Ośmiu zawodników złapało rybę, a łącznie zostało wyciągnięte 7 szczupaków i 3 okonie.

Najwięcej, bo 2 szczupaki i 1 okonia złapał Marek Stachyra, który dzieki tym rybą osiągnął wynik 1,08 kg i zajął I miejsce.

         

Drugie miejsce w ostatniej chwili wywalczył Andrzej Wiewióra, który 15 minut przed końcem zawodów złapał szczupaka ważącego 1,01 kg.

         

Trzecie miejsce zajął Jan Smoleński, który złapał szczupaka o takiej samej masie 1,01 kg, ale mniejszego o 2,5 cm.

         

Brań było dużo więcej i na kiju były większe ryby, ale nie udało się ich wyciągnąć. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz bonami ufundowanymi przez naszego sponsora sklep IKRA.

Tabela z wynikami wszystkich uczestników znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przegladać zdjęcia z zawodów.

14 maj

Przerwane zawody o Puchar Wiosny…

Author: Administrator 0 komentarzy

14 maja 2017 r. nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wiosny.

Zawodnicy tego dnia nastawili się na drapieżnika. Po dwóch gdzinach łapania dwóch wędkarzy miało rybkę w siatce a pozostali pomimo paru "spinek" pozostawali z zerowy dorobkiem. Wszystko wskazywało na to, że przy pieknej pogodzie zawody zostaną rozegrane bez żadnych problemów. Niestety, nad stawem pojawiła się straż pożarna oraz policja. Zawody musiały zostać przerwane ze względu na prowadzoną akcję poszukiwań osoby, która kąpała się w stawie.

Organizatorzy po konsultacjach z zawodnikami ustalili, że zawody zostaną powtórzone. Drugi termin rozegrania zawodów wyznaczony jest na 21 maja 2017 r. a zawodnicy będą startowali z zerowy dorobkiem wagowym.

Apelujemy do wszystkich osób, które spędzają czas nad naszymi wodami o zachowanie ostrożności i rozwagi. Często brakuje naprawdę niewiele żeby doszło do tragedii. Nie jest to pierwszy taki przypadek, ale mamy nadzieję, że ostatni. Przypominamy, że tego typu stawy nie są kąpieliskami tylko miejscem gdzie można odpocząć i powędkować.

30 kwi

Mistrz Koła 2017

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami dwie tury zawodów o Mistrzostwo Koła 2017, które odbyły się nad stawem w Smolcu oraz  Muchoborze. W obu zawodach wystartowała duża liczba zawodników i oczywiście rywalizacja była zaciętą.

Puchar za Mistrzostwo Koła 2017 wygrał Wiesław Skotnicki, który był najbardziej regularny i w obu zawodoch uzyskał bardzo dobry wynik. Trzecie i pierwsze miejsce pozwoliło zdobyć 4 pkt w klasyfikacji i uzyskać najlepszy rezultat ze wszystkich satrtujących.

       3 miejsce w Smolcu z wynikiem 3,74 kg oraz 1 miejsce na Muchoborze z wynikiem 3,18 kg

         

V-ce Mistrzem Koła został Mariusz Pietras, który w obu zawodach zajął 5 miejsce, co dało 10 pkt w kalsyfikacji.

 

       5 miejsce w Smolcu z wynikiem 3,23 kg oraz 5 miejsce na Muchoborze z wynikiem 1,07 kg

         

Trzecie miejsce na podium przypadło Mariuszowi Balińskiemu, który zajmował odpowiednio 14 i 2 miejsce w dwóch turach zawodów, zdobywając 16 pkt w klasyfikacjia.

       14 miejsce w Smolcu z wynikiem 0,92 kg oraz 2 miesjce na Muchoborze z wynikiem 2,18 kg

         

Zwycięzcy otrzymali od naszego sponsora Sklepu Wędkarskiego IKRA nagrody w postaci bonów.

Dziękujemy wszystkim wędkarzom za udział w zawodach oraz naszemu sponsorowi za wspieranie naszego koła.

26 kwi

II tura Mistrzostwa Koła 2017

Author: Administrator 2 komentarzy

Za nami drugie zawody o Mistrzostwo Koła, które odbyły się 23 kwietnia nad stawem przy ulicy Kunickiego. Frekwencja dopisała tak jak podczas pierwszych zawodów i do rywalizacji przystąpiło 34 zawodników. Niestety tego samego nie można powiedzieć o pogodzie. Warunki atmosferyczne znacznie utrudniały wędkowanie co przełożyło się na późniejsze wyniki.

Najlepszy tego dnia był Wiesław Skotnicki, który wyciągnął z wody 3,18 kg drobnicy.

         

Drugie miejsce zajął Mariusz Baliński łapiąc 2,18 kg ryb.

         

Otatnie miejsce na podium wywalczył  z wynikiem 1,39 kg Krzysztof Grzebień.

         

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego udziału w kolejnych zawodach.

Pełna tabela z wynikami wszystkich uczestników znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów. Natomiast w galerii znajduje się dokumentacja zdjęciowa z imprezy.