• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

zdjecie0759-kopiowanie dscn1692-kopiowanie dsc_7836-kopiowanie dscn1161-kopiowanie

Kto jest online

1 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

20 wrz

Zawody o Puchar Sołtysów

Author: Administrator 0 komentarzy

W niedzielę 17 września 2017 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody o Puchar Sołtysów Smolca. Były to zawody gruntowe, w których wystartowało 24 zawodników. W bardzo krótki sposób można podsumowania niedzielne zawody. Cztery godziny prób złapania jak największych okazów i wyniki na sam koniec bardzo marne. Ryba ewidentnie tego dnia nie miała ochoty na przysmaki, które przygotowali wędkarze.

Zwycięzca mógł być tylko jeden i dzięki złapanym leszczom najlepszy okazał się Andrzej Osiński, który łącznie uzyskał wynik 1,05 kg.

         

Na drugim miejscu zawody ukończył Eugeniusz Haczkowski łapiąc 0,96 kg drobnicy.

         

Ostatnie miesjce na podium przypadło Romanowi Śniegockiemu, któremu udało się wyciagnąć 0,69 kg ryb.

         

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i przede wszystkim dziękujemy Sołtysom Smolca za ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz właściecielom sklepu IKRA za nagrody w postaci bonów.

Zapraszamy już niebawem na ostatnie zawody w tym roku, po których odbędzie się podsumowanie sezonu. Będzie to ostatni okazja do wspólnego wędkowania i integracji.

Pełna tabela z wynikami zawodów o Puchar Sołtysów znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii znajduje się dokumentacja zdjęciowa.

4 wrz

Zawody o Puchar Prezesa

Author: Administrator 0 komentarzy

W Niedzielę 3 września 2017 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody o Puchar Prezesa naszego koła. Tym razem spragnionych rywalizacji po wakacjach było 25 wędkarzy. Po czterogodzinnym łapaniu wyniki nie były rewelacyjne. Co prawda rybę udało się złapać prawie wszystkim, ale nie były to wielkie ilości. Tylko zawodnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca udało się złapać większą ilość ryb.

Najlepszy wynik tego dnia osiagnął Wiesław Skotnicki, który złapał łącznie 2,74 kg drobnicy.

         

Nieco gorszym wynikiem 2,17 kg i drugim miejscem może pochwalić się Grzegorz Osiński.

         

Na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Kucharczyk, który swój wynik 1,95 kg osiągnął dzięki trzem ładnym leszczom.

         

     Zwycięzcy jak zwykle zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz bonami ufundowanymi przez naszego sponsora sklep wędkarski IKRA.

Wszystkim gratulujem wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych zawodach, które odbędą się już wkrótce.

Zdjęcia z zawodów można przeglądać w galerii, a tabela z wynikami znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów.

18 cze

Piknik Wędkarski

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami kolejna impreza wędkarska organizowana przez Zarząd Koła nr 85. To już po raz siódmy nad stawem w Smolcu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Jak zwykle najmłodsi wędkarze oraz wszystkie dzieci ze Smolca mogły liczyć na dużą dawkę atrakcji.

Poza zawodami wędkarskim największą atrakcją dnia był pokaz iluzji, który przyciągnął wielu widzów. Oprócz magicznych sztuczek dzieci mogły brać udział w licznych konkursach takich jak bieg z jajkiem, rzut do tarczy Arymberga itd. za które można było wygrać ciekawe nagrody. Oprócz tego dzieci mogły liczyć na takie atrakcje jak dmuchany zamek, malowanie twarzy, stoisko z zabawkami. Atrakcji również nie zabrakło dla rodziców. Każdy kto zjawił się nad naszym stawem mógł skosztować czegoś z grila, zjeść grochówki i napić się czegoś orzeźwiającego.

         

         

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci bawiły się tego dnia dobrze i odwiedzą nas za rok w jeszcze większym gronie.

Chcemy oczywiście bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, bez których nie udało by się zorganizować tej imprezy.  Dziękujemy przede wszystkim Gminie Kąty Wrocławskie, Sołtysowi Edwardowi Wiśniewskiemu, firmie Harnaś, Iglotex, właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA oraz wszystkim wędkarzom którzy pomagali przy organizacji pikniku.

Więcej zdjęć z imprezy można oglądać na naszej stronie w galerii.

 

11 cze

Zawody dla Dzieci

Author: Administrator 0 komentarzy

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku zarząd koła zorganizował nad stawem w Smolcu zawody wędkarskie dla dzieci naszych wędkarzy. Można śmiało stwierdzić, że z roku na rok nasze zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem i bierze w nich udział coraz więcej dzieci. W tym roku 3 czerwca wraz ze swoimi opiekunami przystapiło do rywalizacji 31 młodych zawodników. Dzieci wystartowały w zawodach w dwóch kategoriach wiekowych, a cała rywalizacja trwała 1,5 godziny. Po tak krótkim czasie łapania dzieciaki osiagnęły całkiem niezłe wyniki, a w szczególności należy pochwalić zwycięzców.

         

W najmłodszej kategorii wiekowej (od 6 do 10 lat) najlepsza okazała się Wiktoria Fedyna, która uzyskała wynik 3,63 kg i zajęła I miejsce.

         

Dugie miejsce z wynikiem 1,25 kg uzyskał Szymon Lubiniecki.

         

Ostanie miejsce na podium zajęła Oliwia Kucharczyk , która złapała 1,05 kg ryb.

          

W drugiej kategorii wiekowej (od 11 do 15 lat) podium zdominowali chłopcy a najlepszy z nich był Jędrzej Wiewióra, który złapał 2,88 kg.

         

Na drugim miejscu z wynikiem 1,43 kg znalazł się Miachał Grzebień.

       

Ostatnie trzecie miejsce na podium przypadło Oskarowi Kucharczykowi, który uzyskał wynik 0,80 kg.

         

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze większym gronie. Pełna dokumentacja zdjęciowa z zawodów znajduje się w galerii, a w kategorii klasyfikacja zawodów można zapoznać się z wynikami wszystkich zawodników.

    

9 cze

Naprawa kładek na Kunickiego

Author: Administrator 0 komentarzy

28 maja 2017 roku nad stawem na Muchoborze odbył się drugi czyn w tym roku. Tym razem nasi wędkarze pracowali nad poprawą pomostów, które były już w złym stanie i nie nadawały się do wędkowania.

         

         

Więcej zdjęć z prac przeprowadzonych nad wodą można przeglądać w galerii.

21 maj

Zawody o Puchar Wiosny

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami zaległe Zawody Żywcowe o Puchar Wiosny, które odbyły się 21 maja 2017 roku nad stawem na Muchoborze. Tym razem w zawodach wystartowało 16 wędkarzy i nic nie stanęło na przeszkodzie żeby rozegrać zawody od początku do końca. Jak na zawody żywcowe to wyniki są całkiem dobre. Ośmiu zawodników złapało rybę, a łącznie zostało wyciągnięte 7 szczupaków i 3 okonie.

Najwięcej, bo 2 szczupaki i 1 okonia złapał Marek Stachyra, który dzieki tym rybą osiągnął wynik 1,08 kg i zajął I miejsce.

         

Drugie miejsce w ostatniej chwili wywalczył Andrzej Wiewióra, który 15 minut przed końcem zawodów złapał szczupaka ważącego 1,01 kg.

         

Trzecie miejsce zajął Jan Smoleński, który złapał szczupaka o takiej samej masie 1,01 kg, ale mniejszego o 2,5 cm.

         

Brań było dużo więcej i na kiju były większe ryby, ale nie udało się ich wyciągnąć. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami oraz bonami ufundowanymi przez naszego sponsora sklep IKRA.

Tabela z wynikami wszystkich uczestników znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przegladać zdjęcia z zawodów.

14 maj

Przerwane zawody o Puchar Wiosny…

Author: Administrator 0 komentarzy

14 maja 2017 r. nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wiosny.

Zawodnicy tego dnia nastawili się na drapieżnika. Po dwóch gdzinach łapania dwóch wędkarzy miało rybkę w siatce a pozostali pomimo paru "spinek" pozostawali z zerowy dorobkiem. Wszystko wskazywało na to, że przy pieknej pogodzie zawody zostaną rozegrane bez żadnych problemów. Niestety, nad stawem pojawiła się straż pożarna oraz policja. Zawody musiały zostać przerwane ze względu na prowadzoną akcję poszukiwań osoby, która kąpała się w stawie.

Organizatorzy po konsultacjach z zawodnikami ustalili, że zawody zostaną powtórzone. Drugi termin rozegrania zawodów wyznaczony jest na 21 maja 2017 r. a zawodnicy będą startowali z zerowy dorobkiem wagowym.

Apelujemy do wszystkich osób, które spędzają czas nad naszymi wodami o zachowanie ostrożności i rozwagi. Często brakuje naprawdę niewiele żeby doszło do tragedii. Nie jest to pierwszy taki przypadek, ale mamy nadzieję, że ostatni. Przypominamy, że tego typu stawy nie są kąpieliskami tylko miejscem gdzie można odpocząć i powędkować.