• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualnie przeglądasz kategorię Wydarzenia.

Partnerzy

Sklep Ikra

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z funkcjonowania koła?

Loading ... Loading ...

Prognoza pogody

Archiwa

Zdjęcia z galerii

dsc_0110-kopiowanie dscn4250-kopiowanie OLYMPUS DIGITAL CAMERA dsc_0026-kopiowanie

Kto jest online

1 odwiedzających teraz

Archiwum kategorii ‘Wydarzenia’

25 paź

Zawody karpiowe 20 – 22.10.17

Author: Administrator 0 komentarzy

Zawody karpiowe rozpoczęły się z dużym uśmiechem a także z ogromną nadzieją na spore efekty i zaciętą walkę, pomiędzy zawodnikami. Każdy z nas wiedział o zarybieniu przez koło wędkarskie nr 85 Smolec, białą rybą a w tym karpiem :) . Zaraz po wylosowaniu stanowisk wszyscy ruszyliśmy do pracy, chcąc wykorzystać maksymalnie czas którego mieliśmy, wydawało by się tak dużo bo przecież od piątku do niedzieli. Niestety czas nie był wyrozumiały i gonił straszliwie do przodu, natomiast woda zaczęła rządzić się swoimi prawami i szybko dała nam odczuć naszą bezsilność. Mniej więcej do godziny dwunastej w nocy, latały zestawy do wody, szukaliśmy odpowiedniego smaku, kształtu czy koloru który pomógłby zachęcić karpia. Co więcej dozwolona była również metoda method feeder i wciąż była cisza.

Wszyscy położyliśmy się spać "ostatnie ruchy zawodników, ucichły około godziny trzeciej nad ranem" mówi Marcin: Bardzo szybko usnąłem, gdy tylko położyłem się do łóżka to było po prostu zmęczenie. Po około półtorej godziny od zaśnięcia zaczął mnie wybudzać pisk sygnalizatora, nie wiedziałem co się dzieje, jak by mnie ktoś oblał zimną wodą to był mój kij :) zaczęła się walka. Z początku czułem że to coś małego, pewnie dlatego że woda robi się coraz chłodniejsza. Dopiero w podbieraku ukazała się naszym oczom piękna ryba a mi pojawił się uśmiech. Po zważeniu ryba miała 9,400 kg :) bezpiecznie wpuszczona spowrotem do wody.

         

Wszyscy działali od samego rana, pojawiła się znowuż nadzieja na lepsze wyniki. Praca trwała do wieczora, czy można powiedzieć że bez efektów ? Na pewno z większym doświadczeniem. Usiedliśmy przy wspólnym ognisku i ciepłym posiłku to było to czego potrzebowaliśmy przy tym obniżeniu temperatury o kilka stopni.

W trakcie grzania organizmu, odezwała się Patryka centralka, błyskawicznie odległość do stanowiska została pokonana przez Patryka, siedzi!!! Krzyknął Patryk i rozpoczął się hol ryby do brzegu z dużą koncentracją i umiejętnościami, które zdobył przez ostatnie kilka miesięcy. Trzeba dodać że Patryk rozpoczął swoją przygodę z karpiami w tym roku. Niestety ryba niedaleko brzegu się spięła. Kolejna noc i po raz kolejny Patryk ma branie o godzinie 6-30 Mówi Patryk: Dźwięk brania postawił mnie momentalnie na nogi i pomimo dość mocnego deszczu nie miałem ani chwili wahania. Wybiegłem w koszulce z namiotu nie czułem zimna w ręcz przeciwnie, adrenalina rozgrzała mnie do maximum Pracowałem z rybą dość spokojnie jak bym przeczuwał że jest mi pisana. Karp wylądował na macie, jego waga to 7,300kg byłem szczęśliwy.

         

Do końca zawodów nie wszyscy dotrwali, były 4 ekipy po dwie osoby. Zawody wygrali Patryk i Marcin ze stanowiska nr. 2, łączenie złowili 16,700 kg. GRATULUJEMY

Wszyscy zawodnicy dziękują Zarządowi za udostępnienie stawu i dobrą zabawę :)

16 paź

Grand Prix 2017

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami wysztkie zawody wędkarskie w tym roku, dlatego przychodzi czas na podsumowanie wyników sezonu 2017.

Przez cały rok mieliśmy 6 zawodów, które miały status wliczających się do Grand Prix (Mistrzostwo Koła I i II tura, Puchar Wiosny, Puchar Prezesa, Puchar Sołtysów oraz Puchar Jesieni). Aby być wliczanym do klasyfikacji każdy z wędkarzy musiał wystartować minimum w czterech zawodach. Wędkarzy naszego koła, którzy systematycznie startowali i wliczają się do klasyfikacji mamy 22.

Najlepszy ze wszystkich startujących w sezonie 2017 jest Wiesław Skotnicki, który dzięki bardzo dobrym wynikom we wszystkich zawodach uzbierał najmniejszą ilosć punktów. Wynik Wiesława to 17 punktów i 11,67 kg złowionych ryb.

    

         

Drugie miejsce z wynikiem 33 punktów i 6,25 kg zajął Andrzej Wiewióra.

          

Trzecie miejsce na podium zajął Marek Stachyra, który uzbierał 40 pkt i 5,14 kg.

         

  Wszyscy klasyfikowani zawodnicy otrzymali nagrody ufundowe przez nasze koło. Były to atrakcyjne nagrody o wartości odpowiadającej zajętemu miejscu.

Najlepszym zawodnikom sezonu 2017 bradzo serdecznie gratulujemy. Nie zapominajmy też o reszcie zawodników, którzy uzyskali dobre wyniki. Sezon 2017 dobiegł końca, dlatego pozostaje tylko życzyć jeszcze lepszych wyników w nowym sezonie. ;)  

Pełną tabelę z wynikami można przeglądać w kategorii klasyfikacja zawodów.

 

8 paź

Zawody o Puchar Jesieni

Author: Administrator 0 komentarzy

W niedzielę 08 października 2017 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się ostatnie zawody w tym roku.  Pogoda tego dnia nie dopisała. Mocny wiatr i niska temperatura nie przestraszyły jadnak naszych wędkarzy i do rywalizacji przystąpiło 25 zawodników. Po trzygodzinnym łapaniu wyniki były takie jak się spodziewaliśmy. Wędkarze, którzy wylosowali stanowiska przy których stał wpuszczony dwa dni wcześniej karp mogą cieszyć się dobrym wynikiem. 

Zwycięzcą zawodów został Zbigniew Nemś, który wyciągnął z wody cztery ładne karpie o łącznej wadze 6,30 kg.

         

Również czterema karpiami może pochwalić się Przemysław Bosko. Jednek jego ryby ważyły 6,13 kg i pozwoliły zjąć drugie miejsce.

         

Na trzecim miejscu zawody ukończył Rafał Rutkowski łapiąc dwa karpie o łącznej wadze 3,2 kg.

         

Pełna tebala z wynikami wszystkich uczestników znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii można przglądać zdjęcia z zawodów.

7 paź

Zarybienie stawu na Muchoborze

Author: Administrator 5 komentarzy

W piątek 06 października 2017 roku odbyło się zarybienie stawu na Muchoborze.

W tym roku został zakupiony do naszego zbiornika piękny karp i amur o łacznej wadze ponad 1 tony.

W związku z zarybieniem Zarząd Koła wprowadza od dnia 06.10.17 do 30.04.2018 r. całkowity zakaz zabieranie z naszych stawów (tj. Smolec i Muchobór) białej ryby. Zakaz nie dotyczy żywców używanych do połowu ryb drapieżnych oraz ryb drapieżnych.

         

Osoby, które zostaną złapane na zabieraniu ryby z łowisk zostaną ukarane. Prosimy nie robić żadnych problemów osobom, które będą kontrolowały zbiorniki.

Łapmy uczciwie i regulaminowo drodzy koledzy wędkarze. 

20 wrz

Zawody o Puchar Sołtysów

Author: Administrator 0 komentarzy

W niedzielę 17 września 2017 roku nad stawem w Smolcu odbyły się zawody o Puchar Sołtysów Smolca. Były to zawody gruntowe, w których wystartowało 24 zawodników. W bardzo krótki sposób można podsumowania niedzielne zawody. Cztery godziny prób złapania jak największych okazów i wyniki na sam koniec bardzo marne. Ryba ewidentnie tego dnia nie miała ochoty na przysmaki, które przygotowali wędkarze.

Zwycięzca mógł być tylko jeden i dzięki złapanym leszczom najlepszy okazał się Andrzej Osiński, który łącznie uzyskał wynik 1,05 kg.

         

Na drugim miejscu zawody ukończył Eugeniusz Haczkowski łapiąc 0,96 kg drobnicy.

         

Ostatnie miesjce na podium przypadło Romanowi Śniegockiemu, któremu udało się wyciagnąć 0,69 kg ryb.

         

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i przede wszystkim dziękujemy Sołtysom Smolca za ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz właściecielom sklepu IKRA za nagrody w postaci bonów.

Zapraszamy już niebawem na ostatnie zawody w tym roku, po których odbędzie się podsumowanie sezonu. Będzie to ostatni okazja do wspólnego wędkowania i integracji.

Pełna tabela z wynikami zawodów o Puchar Sołtysów znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów, a w galerii znajduje się dokumentacja zdjęciowa.

4 wrz

Zawody o Puchar Prezesa

Author: Administrator 0 komentarzy

W Niedzielę 3 września 2017 roku nad stawem przy ulicy Kunickiego odbyły się zawody o Puchar Prezesa naszego koła. Tym razem spragnionych rywalizacji po wakacjach było 25 wędkarzy. Po czterogodzinnym łapaniu wyniki nie były rewelacyjne. Co prawda rybę udało się złapać prawie wszystkim, ale nie były to wielkie ilości. Tylko zawodnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca udało się złapać większą ilość ryb.

Najlepszy wynik tego dnia osiagnął Wiesław Skotnicki, który złapał łącznie 2,74 kg drobnicy.

         

Nieco gorszym wynikiem 2,17 kg i drugim miejscem może pochwalić się Grzegorz Osiński.

         

Na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Kucharczyk, który swój wynik 1,95 kg osiągnął dzięki trzem ładnym leszczom.

         

     Zwycięzcy jak zwykle zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz bonami ufundowanymi przez naszego sponsora sklep wędkarski IKRA.

Wszystkim gratulujem wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych zawodach, które odbędą się już wkrótce.

Zdjęcia z zawodów można przeglądać w galerii, a tabela z wynikami znajduje się w kategorii klasyfikacja zawodów.

18 cze

Piknik Wędkarski

Author: Administrator 0 komentarzy

Za nami kolejna impreza wędkarska organizowana przez Zarząd Koła nr 85. To już po raz siódmy nad stawem w Smolcu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Jak zwykle najmłodsi wędkarze oraz wszystkie dzieci ze Smolca mogły liczyć na dużą dawkę atrakcji.

Poza zawodami wędkarskim największą atrakcją dnia był pokaz iluzji, który przyciągnął wielu widzów. Oprócz magicznych sztuczek dzieci mogły brać udział w licznych konkursach takich jak bieg z jajkiem, rzut do tarczy Arymberga itd. za które można było wygrać ciekawe nagrody. Oprócz tego dzieci mogły liczyć na takie atrakcje jak dmuchany zamek, malowanie twarzy, stoisko z zabawkami. Atrakcji również nie zabrakło dla rodziców. Każdy kto zjawił się nad naszym stawem mógł skosztować czegoś z grila, zjeść grochówki i napić się czegoś orzeźwiającego.

         

         

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci bawiły się tego dnia dobrze i odwiedzą nas za rok w jeszcze większym gronie.

Chcemy oczywiście bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, bez których nie udało by się zorganizować tej imprezy.  Dziękujemy przede wszystkim Gminie Kąty Wrocławskie, Sołtysowi Edwardowi Wiśniewskiemu, firmie Harnaś, Iglotex, właścicielom sklepu wędkarskiego IKRA oraz wszystkim wędkarzom którzy pomagali przy organizacji pikniku.

Więcej zdjęć z imprezy można oglądać na naszej stronie w galerii.